KMP Gliwice
KMP Gliwice

Policja w Knurowie zatrzymała 36-latka podejrzanego o kradzież paliwa z ciężarówek zaparkowanych na różnych parkingach w rejonie miasta. Pierwsze zgłoszenie dotyczące kradzieży paliwa wpłynęło 24 lutego, gdy z ciężarówki marki DAF na ulicy Rybnickiej 1 zniknęło ponad 100 litrów oleju napędowego. W kolejnych dniach napłynęły więcej zgłoszeń od poszkodowanych kierowców.

Zatrzymanie 36-letniego mężczyzny było efektem długotrwałej pracy śledczych z komisariatu w Knurowie, którzy prowadzili analizę potencjalnych sprawców. Podejrzany został zatrzymany tuż po pracy w jednym z miejscowych zakładów, a jego zaskoczenie sugerowało, że zdawał sobie sprawę z zakończenia swojego procederu.

Dochodzenie ujawniło, że sprawca działał w nocy, w nieregularnych odstępach czasu, wybierając do kradzieży ustronne miejsca parkingowe. Dzięki zapisom z kamer monitoringu oraz zeznaniom świadków, policjanci zdołali ustalić tożsamość złodzieja.

W trzech przypadkach kradzieży mężczyzna ukradł łącznie 380 litrów paliwa o wartości przekraczającej 2600 zł. Trwa ustalanie strat związanych z trzema innymi kradzieżami, które dotknęły pojazdy zaparkowane przy ulicy Dworcowej i pod wiaduktem autostrady A1.

Złodziej dopuszczał się przestępstw kwalifikowanych jako kradzież z włamaniem, gdyż łamał zabezpieczenia zbiorników. Polski kodeks karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Teraz podejrzanemu grozi proces sądowy oraz wydanie wyroku.

Komentarze

Dodaj komentarz