Archiwum / Karol Szymura Radny Rady Miasta Rybnika, Prawo i Sprawiedliwość
Archiwum / Karol Szymura Radny Rady Miasta Rybnika, Prawo i Sprawiedliwość

W ubiegłym roku spotykaliśmy wielu czarnowidzów, którzy wieszczyli katastrofę węglową, brak opału i upadek rządu. Rząd Prawa i Sprawiedliwości kolejny raz udowodnił, że jest wiarygodny. 

Pamiętamy ubiegły rok i przeróżne opinie „znawców" tematu. Okazało się, jednak że znaleźliśmy sposób na naprawę sytuacji. 

Węgla nie zabrakło!

Co prawda był on droższy niż w ubiegłym sezonie, ale zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest nadzwyczajna - mamy wojnę i nałożyliśmy embargo na rosyjski węgiel. Kosztował on wtedy po ponad 3000 zł u różnych handlarzy.

Należy przypomnieć, że samorządy miały sprzedawać węgiel, po to by mieszkaniec np. Rybnika mógł go kupić za 2000 zł. Niestety Prezydent Rybnika stawiał bezsensowny polityczny opór, co przedłużyło całą procedurę.

Na szczęście gmina Lyski postanowiła pomóc mieszkańcom Rybnika. To chore, że własny samorząd (miasto Rybnik) nie chciało pomagać swoim mieszkańcom. 

Sezon zimowy się skończył, a pod jego koniec jeszcze ponad 150 rybnickich rodzin skorzystało z zakupu węgla z Lysek. 

Tutaj podziękowania dla mieszkańców Lysek, Wójta Gminy Grzegorza Gryta, radnych i urzędników, którzy stanęli na wysokości zadania. Dziękuje za współpracę gminom sąsiadującym z miastem Rybnik, odbyliśmy razem sporo rozmów, które pozwoliły rybniczanom na zakup tego węgla. 

Rząd mnie tylko zapewnił sprzedaż węgla po niższych stawkach, ale również przekazał mieszkańcom dodatek węglowy oraz dodatek na inne źródła ciepła. 11500 gospodarstw domowych, czyli kilkadziesiąt tysięcy rybniczan skorzystało z tego dodatku wynoszącego zwykle 3000 zł. Łącznie rybniczanie otrzymali 34 miliony złotych jako pomoc z rosnącymi cenami węgla.

Dziś węgiel można kupić poniżej 2 tys. zł za tonę mimo sporej inflacji. 

To tylko dwa z kilku programów jakie zapewnił rząd w celu łagodzenia rosnących kosztów energii, bo zatrzymaliśmy również ceny prądu, a także ceny gazu na dużo niższym poziomie niż rynkowy.

Nie było każdemu z nas łatwo przeżyć tej zimy, ale katastrofa wieszczona przez nieprzychylnych nam ludzi się nie ziściła. Być może niektórym taka katastrofa była by na rękę, jednak napewno nie zwykłym ludziom. Kolejny raz uważam, że prawda zwyciężyła. Dobry rząd to taki, który jest wiarygodny. Dobry rząd to taki, który chce się uporać z problemami, zamiast tylko o nich mówić. 

Karol Szymura

8

Komentarze

  • Chorykraj 03 maja 2023 12:41"Całe pokolenie Polaków spakuje się i wyjedzie. Nic ich w Polsce nie trzyma". Ekspert ostrzega..Inflacja i rosnące koszty życia skłaniają Polaków do częstszej emigracji zarobkowej. Główne kierunki wyjazdów to Niemcy i Holandia, ale zainteresowaniem cieszą się nawet tak egzotyczne kierunki jak Nowa Zelandia. W pierwszym kwartale tego roku kandydaci do pracy za granicą wysłali prawie 700 tys. aplikacji, aż o 90 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z danych OLX Praca. - To jest duży problem, bo on dotyczy 30-latków. I tu nie chodzi o to, czy oni mają oszczędności i są w stanie się utrzymać."
  • jaordze 02 maja 2023 13:51Kto to permanentnie w TV powtarzał jako mądrość "to dobrze ze ceny rosną bo z Vatu do budzetu wiecej wpadnie"
  • Aman 02 maja 2023 11:19gratuluje za zakłamania bo nie posądzam o brak wiedzy. Dostęp do węgla i cena to jedno , a fakt że wielu mieszkaniach było zimno , to przyczynek do nadumieralności wiarygodnie wysokiej. Znam wdowę co przez kilka tygodni / może miesięcy? / miała w mieszkaniu 10 stopni C. Długość życia to wskaźnik świadczący o trosce o obywatela na wielu odcinkach działalności takich jak : służby zdrowia, dochodu, inflacja, warunków pracy, relacji na linii obywatel - urzędy itd. itp. Popierajcie emeryci PiS i inne partie czynem , umierajcie przed terminem , najlepiej w pierwszym roku po otrzymaniu emerytury. Wiarygodność to 1 bilion 500 miliardów długu, to charakteryzuje , dobrego gospodarza kraju ?.
  • Zaduma 02 maja 2023 08:09Jak to spiewa Budka Suflera „Cóż z tego znowu wyszło? W piwnicy znowu przyszło żyć tym, co tworzyli jutro jak mit! -Oszust do oszusta ,hej !– jak tam wiek emerytalny?- hej! jak tam inflacja, odpowiada drugi pierwszemu także głośno . Obydwoje rządząc nie mieli na emer stażowe dla spracow ludzi ale na urlopy gornicze do wczesnych emer górniczej juz po raz kolejny tak .. I masz tu kuźwa wybór ? …Dżuma lub Cholera ,nie licze pedalstwa lub grabienie KRUSowskie pod siebie czyli „biede” jakze czesto strasznie majętnych– cztery wiodące partie. PO, PIS, SLD i PSL..Ilu to znow pracowników z 50 letnim stażem pracy nie dożylo emerytur i tych kolejnych świąt.
  • hmm 01 maja 2023 11:24"czyli kilkadziesiąt tysięcy rybniczan skorzystało z tego dodatku wynoszącego zwykle 3000 zł. "--tylko jedno ale, kogo okradli aby to rozdac,czyzby infacja oszczednych.
  • Czy Pan 01 maja 2023 06:40Czy Pan sie z tym zgadza. Cytat::."To oszustwo! Zabrać ludziom 100 zł. Oddać 60 złotych, a za resztę zrobić kampanię propagandową. W tej sprawie kieruję zawiadomienie do prokuratury. Oszustwo i nadużycie uprawnień. Rząd ma swoje zadania. Propaganda nim nie jest" - Rząd "kredytował swoje działania na koszt podatników". "Przez samą inflację stracili na waszych manewrach miliardy złotych" - pisał w zgłoszeniu do prokuratury i tez zwracając się do wiceministra finansów Artura Sobonia. 
  • SzlagTrafia 30 kwietnia 2023 09:16Wczoraj w centrum ruchliwej okolicznej gminy ,gdzie wielu ludzi maszerowało wzdłuż chodnika mijając przejście ściśle przylegającej do niego, jedna Pani obróciła sie doslownie z marszu na pięcie i weszła na przejscie od lewej strony gdy ja juz na nie praktycznie wjechałem. Owszem kierowca od strony w ktorej wychodziła musial miec lepszą perspektywe widocznosci i zdążył sie zatrzymac przed. Cale szczęście ze nie bylo polujacych gdyz sądził bym sie o mandat do SN. Sytuacje mam na kamerze Teoretycznie złamałem przepis ,praktycznie nie dano mi szans go dochować .W takiej sytuacji przed kazdym przejściem powinna stać osoba kierującą ruchem .Co za głupole Sejmowi zgodzili sie na takie zapisy w KD jak obecnie. Ja juz nie zamierzam chodzić na wybory .Oni prawie wszyscy to głupia ,niebezpieczna dla Ojczyzny i Obywateli zgraja.Niech sie wybieraja sami.Wyraznie pie PISowcy szukaja pieniedzy na swoje rozdawnictwa.
  • KuBa 28 kwietnia 2023 21:45w czym jest wiarygodny, w produkcji pieniedzy?!w okradaniu społeczeństwa z oszczędności,.Przeciez aby cos komus rozdawać jak sie samemu nie pracuje trzeba to ukraść?! czyz nieSyn Tuska- jak przekazaly media dostal 40000zl , córcia Kasia 18000zl, ziec 150000zl covidowego. -Górnicy z poparciem chorych Zw Zaw juz trzeci raz otrzymali wieloletnie bardzo dobrze płatne Urlopy Gornicze do i tak wczesnych ich emerytur ,choc miasta nie ma kto sprzątać. ..500+ nawet iak tatuś jeździ złotym mercedesem, dalej-Kaczynski chcialby nierzadko bogatym rozdawac mieszkania komunalne aby wygrać wybory bo sam je nie budowal ,nie pyta sie przy tym co da kolejnym naprawde biednym do zamieszkania- szalasy, namioty czy ogłosi kolejną patriotyczną zbiorke na biednych..-.Kaczynski rolnikom do wszystkiego bedzie niewiadomo z czyjego dopłacał i tak na przemian rzucają sie naszymi dochodami łącznie z tym co sprzedał pod Wrocławiem parafialną dzialke a ktory mawial ze dobrze iz ceny rosną bo wiecej z VATu do budzetu-ot jaki spryciula

Dodaj komentarz