UKS JUDO Pawłowice

W Tarnogórskiej Hali Sportowej odbyły się niedawno emocjonujące zawody judo – 3. Mistrzostwa Śląska Judo Kata. Impreza zgromadziła 24 pary, w tym 3 zespoły spoza Śląskiego Związku Judo, które rywalizowały bezpośrednio, podnosząc tym samym poziom i intensywność zmagań.

Wśród utalentowanych zawodników wyróżniła się młoda reprezentantka jastrzębskiego klubu KS Koka Jastrzębie, Daria Spyrka. Daria pokazała doskonałą formę i zdobyła złoty medal w kategorii Katame No Kata – U-23. Razem z nią na najwyższym stopniu podium stanął Maksymilian Bandura z UKS Judo Pawłowice. Drugie miejsce przypadło drużynie Oktawiusza Powroźnika i Bartosza Kopca z UKS Judo i Ju-Jitsu Łaziska.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Śląski Związek Judo oraz Judo Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” Tarnowskie Góry. Zawody przyciągają coraz więcej zawodników, którzy z roku na rok rozwijają swoje umiejętności. Hala sportowa, w której odbyła się impreza, usytuowana jest w bliskim sąsiedztwie parku wodnego.

Klub Judo Koka Jastrzębie od dawna cieszy się dużym szacunkiem w środowisku sportowym. Jego zawodnicy uczestniczą w licznych zawodach krajowych i międzynarodowych, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. W przyszłym roku klub będzie świętować 50-lecie swojego istnienia.