KMP Jastrzębie-Zdrój
KMP Jastrzębie-Zdrój

Służby śledcze z jastrzębskiego Wydziału Kryminalnego uzyskały informacje o możliwej lokalizacji ukrytej "dziupli" na terenie prywatnej posesji. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działania. Po ustaleniu, że na wskazanej nieruchomości znajduje się samochód kradziony 26 kwietnia w Łodzi, przeprowadzili dalsze śledztwo.

W piątek 5 maja 2023 roku, policjanci udali się pod wytypowany adres i dokonali przeszukania posesji. W garażu i piwnicy odkryli rozebrany na części pojazd marki Kia o wartości 300 tysięcy złotych. Obok samochodu znaleziono również wymontowane elementy. Po weryfikacji w systemie policyjnym, funkcjonariusze potwierdzili, że to właśnie ten pojazd został skradziony w Łodzi.

W związku ze sprawą zatrzymano 35-letniego mężczyznę, który trafił do aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił postawić mu zarzut paserstwa wobec mienia o znacznej wartości. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz