KMP Jastrzębie-Zdrój
KMP Jastrzębie-Zdrój

Wczoraj na Alei Ludwika Piechoczka doszło do poważnego zdarzenia drogowego, które zmusiło kierującą samochodem Nissan do hospitalizacji. 47-letni operator samochodu ciężarowego nie utrzymał odpowiedniej odległości bezpieczeństwa od poprzedzającego go pojazdu, co doprowadziło do kolizji.

Zgodnie z relacjami, sytuacja rozwinęła się, gdy kierująca Nissanem zatrzymała swój pojazd w odpowiedzi na zmieniające się na żółty sygnalizacji świetlnej. W wyniku niezachowania odpowiedniej odległości, kierowca ciężarówki nie był w stanie zareagować na czas i uderzył w tył samochodu osobowego.

Kierująca Nissanem została przetransportowana do szpitala z powodu odniesionych obrażeń. Zarówno ona, jak i kierowca samochodu ciężarowego, byli trzeźwi w chwili zdarzenia.

Policja prowadzi obecnie dochodzenie, aby dokładnie wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego incydentu. Jak pokazuje ta sytuacja, należy zawsze pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od poprzedzających pojazdów na drodze, aby uniknąć potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.

- Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, rozsądek i kulturę jazdy. Zadbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego - apeluje policja.

2

Komentarze

  • Dosctychrzadow 13 maja 2023 11:07Wiedząc co sie dzieje na drogach ,ile zaczęło ginąć pieszych wchodzacych beztrosko na jezdnie ,bandyci ustawodawczy nie liczący sie ze zdrowym rozsądkiem zaczęli wycofywać sie ze swojej interpretacji KD w zakresie Kto jest " wchodzacym" na przejscie.Okazalo sie ze z ich winy zostaly zablokowane cale duże ruchliwe miejscowosci gdyz każdy Kto tylko zmierzal twarzą czy dupą zwrócony w kierunku przejścia lub przed nim 3m. dalej stał, byl uznawany przez kierowców za potencjalnie wchodzacego. Czy mozna wybrać taki Rzad ,rzad durnych głupców ,tworzących idiotyczne prawo ,prawo zabijające nieswiadomych ludzi i ich dzieci ,beztrosko egoistycznie wtargajacych na jezdnie czy to na rowerze ,hulajnodze ,czy pieszo.Uchwalac prawo terroryzujące kierowców skazujace Ich jako winnych za wszelkie wypadki niewidoczność ,rzad dodatkowo celowo wywolujacy inflacje! -dosyć Ich wladzy ,moze "lesby" będą rzadily uczciwiej i mądrzej.
  • Pieszy i kierowca 12 maja 2023 10:20...to się dzieje nagminne.wystarczy popatrzec na obwodnice przy Dubielcu. Droga dluga szybka i pusta na 2km ale jeden z drugim i trzecim siedzą sobie na kuperze nie zastanawiajac sie co bedzie jak spóźni sie z reakcja. Jeżeli jednak zrobisz bezpieczny odstep to zaraz ,zaraz któryś wyprzedzi i wcisnie sie po chamsku w luke.To jest chore jak chory jest Rzad z pierwszeństwem pieszych bez obowiązku zatrzymania sie w celu rozejrzenia tzw zbliżających .Ta władza ustawodawcza juz calkiem kupnie.

Dodaj komentarz