Paweł Wengerski / TS ROW
Paweł Wengerski / TS ROW

Piłkarki z Rybnika bardzo dobrze radzą sobie w rozgrywkach II ligi. W ostatnią sobotę na rybniczanki czekał prawdziwy test. Do Rybnika Kamienia przyjechał bowiem zespół z Myślenic, który przez wiele tygodni był liderem, a jesienią ograł TS ROW 3:2. Kibice liczyli na rewanż i na to, że walko o awans do I ligi będzie trwała do ostatniej kolejki. 
Spotkanie od początku do końca przebiegało pod dyktando rybniczanek. Po pierwszej połowie TS ROW prowadził 2:0, a na listę strzelców wpisały się Botor i Sobkowicz. Po przerwie zespół z Rybnika nadal dominował i zdobywał kolejne gole. Do siatki trafiły Jasińska, ponownie Botor, a piąta bramka dla miejscowych to gol samobójczy. Ostatecznie rybnickie piłkarki cieszyły się z wygranej 5:0. 
21 maja TS ROW zagra na wyjeździe. W Biedrzychowicach spotka się z miejscowym Rolnikiem. Początek meczu o godz. 14:00. Rybniczanki cały czas liczą się w walce o awans. Aby w przyszłym roku zagrać w I lidze, muszą wygrać ostatnie dwa mecze i liczyć, że jakieś punkty straci Ślęza Wrocław, która ma lepszy bilans w bezpośrednim starciu z TS ROW. W przypadku gdy oba zespoły zakończą sezon z takim samym dorobkiem, to wrocławianki będą się cieszyć z awansu. 

PO MECZU POWIEDZIAŁY 
Agata Sobkowicz, zawodniczka TS ROW

To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Konsekwentnie realizowałyśmy założone przed spotkaniem cele. Dzięki zaangażowaniu, determinacji i walce  zdecydowanie wygrałyśmy to spotkanie.
Jeżeli chodzi o walkę o awans, wszystko jest możliwe, także i to, że Ślęza może stracić punkty. Natomiast pamiętajmy, że nam również zostały dwa mecze do rozegrania, dlatego skupiamy się na sobie. Celem są zwycięstwa  i zrobimy wszystko, żeby go zrealizować, a co dalej będzie, to zobaczymy.

Magdalena Łuczak, zawodniczka TS ROW
O naszym zwycięstwie zadecydowała dobrze dobrana taktyka pod przeciwnika i konsekwencja w realizowaniu założeń. Byłyśmy zdeterminowane, żeby wygrać to spotkanie. W efekcie wywalczyłyśmy cenne punkty, z czego bardzo się cieszymy. Niestety, nawet jak wygramy wszystkie mecze, a pozostały nam dwa, to jesteśmy uzależnieni od drużyny z Wrocławia, ponieważ bezpośrednie pojedynki z nimi to przegrana i remis. Dlatego przy takiej samej liczbie punktów, to wrocławianki awansują do I ligi. Żebyśmy to my cieszyły się z awansu, musimy wygrać dwa ostatnie mecze i liczyć, że Ślęza się potknie. 

TS ROW Rybnik – Respekt Myślenice 5:0 (2:0)
Bramki: Edyta Botor (8., 60.), Agata Sobkowicz (37.), Katarzyna Jasińska (51.), Karolina Topa (86. s)
TS ROW: Zuzanna Latuszek, Edyta Botor, Ailin Franzante, Jessica Pluta, Pamela Drożdż (33. Katarzyna Jasińska), Martyna Guzik, Julia Krzyżok (84. Blanka Cyganek), Magdalena Łuczak, Agata Sobkowicz, Petra Zdechovanova (84. Emilia Bryłka), Maja Stopka (70. Sabina Nowosielska)

Komentarze

Dodaj komentarz