Sportowy weekend w Rybniku - 20-21 maja

W najbliższą sobotę kolejny domowy mecz zaplanowany mają rybniccy żużlowcy. Tym razem na stadion przy ul. Gliwickiej przyjedzie Orzeł Łódź. Dzień później, na tym samym obiekcie, o ligowe punkty powalczą piłkarze ROW-u. Również w niedzielę będzie okazja do wykazania się swoimi umiejętnościami kolarskimi, podczas tegorocznego Rajdu Papieskiego. 
Można także zapisywać się na kilka imprez organizowanych przez rybnicki MOSiR. 


ŻUŻEL – I LIGA
Po ciężko wywalczonym zwycięstwie nad Gdańskiem, żużlowcy z Rybnika poszukają wygranej nr 2 w tegorocznej kampanii. Okazją do tego będzie domowe starcie z Orłem Łódź. Jeżeli podopieczni Antoniego Skupienia marzą jeszcze o awansie do play off I ligi, spotkanie to muszą rozstrzygnąć na swoją korzyść. Mecz odbędzie się na rybnickim stadionie w sobotę, 20 maja. 

KS ROW Rybnik – H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: sobota, 20 maja    
Start: godz. 16:30


PIŁKA NOŻNA – IV LIGA  
Piłkarze z Rybnika w ostatnim tygodniu wygrali w Raciborzu i przegrali w Bełku. Kibice Zielono-Czarnych przyzwyczaili się już chyba do nieprzewidywalności ekipy Dawida Jóźwiaka, którą może usprawiedliwić jedynie młody wiek piłkarzy. W najbliższą niedzielę rybniczanie zagrają z rezerwami Podbeskidzia z Bielska Białej. Ewentualne zwycięstwo mocno przybliży rybnicką drużynę do utrzymania się w IV lidze. 

ROW 1964 Rybnik – Podbeskidzie II Bielsko-Biała
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: niedziela, 21 maja  
Start: godz. 17:00


REKREACJA – KOLARSTWO  
MOSiR Rybnik oraz Komisja Turystyki Kolarskiej – PTTK Oddział z Rybnika zapraszają na 18. edycję rodzinnego rajdu rowerowego imienia Jana Pawła II. W tym roku zmieniamy nieco formułę i w ramach rajdu przeprowadzona zostanie zabawa na orientację. Na trasie rajdu będą do odnalezienia, oznaczone na specjalnych mapach, punkty. Zadaniem uczestników będzie ich odnalezienie i wykonanie kilku prostych zadań (każdy uczestnik otrzyma kartę zadań). Szczegóły na www.mosir.rybnik.pl. 

Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II
Miejsce: pływalnia Yntka, ul. Powstańców 
Termin: niedziela, 21 maja   
Start: godz. 9:00


PIŁKA NOŻNA – KLASA OKRĘGOWA, A, B, C 
W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Chwałowic, Gotartowic, Niedobczyc, Radziejowa, Ochojca, Kamienia i Wielopola. 

Klasa okręgowa 
Pierwszy Chwałowice – LKS Krzyżanowice 20 maja, godz. 11:00

Klasa A, grupa: Rybnik
Sygnały Gotartowice – Start Mszana 20 maja, godz. 17:00
Rymer Rybnik – Naprzód Rydułtowy 20 maja, godz. 17:00 
MKS 32 Radziejów – Polonia Niewiadom 20 maja, godz. 17:00
Płomień Ochojec – Orzeł Jankowice 21 maja, godz. 17:00

Klasa B, grupa: Rybnik
KP Kamień – Płomień Czuchów sobota 21 maja, godz. 17:00

Klasa C, grupa Rybnik
KP II Kamień – Górnik II Radlin sobota 20 maja, godz. 17:00
KS Wielopole – KS Świerklany sobota 20 maja, godz. 17:00
Pierwszy II Chwałowice – LKS Skrbeńsko sobota 21 maja, godz. 17:00


REKREACJA – TURYSTYKA GÓRSKA  
ADeHaDowo Edyta Czyżewska Organizacja Turystyki i Usługi oraz MOSiR zapraszają na piesze wycieczki z przewodnikiem. Najbliższa, dwudniowa już 20 i 21 maja. Zaplanowana trasa: Śnieżnik Sudety – Sky Bridge. Zbiórka godzina 7:00 (20 maja), powrót do Rybnika około godziny 19:00 (21 maja). Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Górska Rajza
Miejsce: Śnieżnik Sudety – Sky Bridge
Termin: sobota – niedziela, 20 – 21 maja
Start: godz. 7.00


REKREACAJA – OCR  
3 czerwca wystartuje Rybnicka Liga OCR Kids – pierwszy etap na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy. Liga OCR to 3 imprezy dla dzieci o charakterze biegów z przeszkodami. Dla uczestników (dzieci od 3. do 12. lat), organizatorzy przygotowali dwie formuły: Family Fan i Elita. Poza Zabytkową Kopalnią Ignacy w realizację przedsięwzięcia włączyli się również OCR & Ninja Kids Events, Shark Crew Rybnik oraz Fit&More Rybnik. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Rybnicka Liga OCR Kids
Ignacy Ninja Kids
Miejsce: Zabytkowa Kopalnia Ignacy 
Termin: sobota, 3 czerwca 
Start: godz. 10:00


REKREACJA – KAJAKARSTWO   
Kolejną odsłoną Otwartych Amatorskich Mistrzostw Rybnika będą zawody kajakarskie. Wydarzenie zaplanowano na 4 czerwca na zbiorniku Pniowiec. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Zawodnicy będą podzieleni na biegi, każdy z nich będzie trwał przynajmniej 30 minut. Organizator ustalił limit uczestników na 100 osób. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Rybnika
Miejsce: Pniowiec 
Termin: niedziela, 4 czerwca 
Start: godz. 9:30

UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.  

Komentarze

Dodaj komentarz