Materiał partnera
Materiał partnera

Od czego zacząć remont łazienki?

Dobór baterii oraz innych detali to już końcowy etap prac remontowych. Pamiętaj, aby wykonywać prace w następującej kolejności: rozbiórka, hydraulika i elektryka, kładzenie nowych płytek, a następnie montowanie ceramiki łazienkowej.

Kluczowa kwestia to rozmieszczenie urządzeń sanitarnych. Jeżeli chcesz zmienić rozkład, to musisz zaplanować położenie nowych instalacji wodno-kanalizacyjnych. Kolejny krok to wybór odpowiednich materiałów budowlanych i wykończeniowych, przede wszystkim kafelków, ewentualnie farby na ścianę, podłóg.

Oczywiście warto zastanowić się, ile kosztuje remont łazienki. Rozpiętość cenowa jest dość duża; ostateczny koszt zależy między innymi od wyboru materiałów. Jeżeli planujesz wykonać prace samodzielnie, to oczywiście remont będzie tańszy. Oczywiście możesz skorzystać również z pomocy firmy remontowej. Fachowiec przygotuje przykładowy kosztorys remontu łazienki.

Najlepszy etap remontu łazienki – wybór detali

Szeroki wybór takich elementów wykończenia łazienki jak baterie prysznicowe (pełną ofertę znajdziesz tutaj: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/lazienka/baterie-prysznicowe) i baterie umywalkowe (sprawdź tutaj: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/lazienka/baterie-prysznicowe) daje wiele możliwości.

Możesz zdecydować się na nietuzinkowe rozwiązania, które dodadzą twojej łazience indywidualnego charakteru. Postaw na przykład na czarne baterie umywalkowe i takie same dobierz pod prysznic lub do wanny (baterie wannowe dostępne są tutaj: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/lazienka/baterie-prysznicowe).

Czarne baterie o prostym designie to intrygujący detal, który świetnie pasuje do motywów egzotycznych. Na ścianę możesz położyć kafelki w odcieniu butelkowej zieleni połączone z tapetą w egzotyczne motywy. Z kolei na podłodze sprawdzi się czarny gres, którego kolor będzie nawiązywał do baterii łazienkowych. To doskonałe, neutralne tło dla wyrazistej tapety i kafelków na ścianie.

Inna opcja to chromowane baterie łazienkowe o prostych geometrycznych kształtach. Minimalistyczne wykończenie doda łazience nowoczesnego sznytu. Takie baterie pasują do różnych wnętrz: od klasycznych po industrialne. W związku z tym będą się świetnie komponować z każdą aranżacją.

Dobrym pomysłem jest połączenie takich baterii z delikatnymi kafelkami w białym kolorze. Dodatki w odcieniach srebra dodadzą wnętrzu szczypty elegancji – może to być lustrzana szafka łazienkowe, srebrne uchwyty (do drzwi prysznica czy szafek), akcesoria (kubek na szczoteczki, dozownik do mydła). Jeśli zaś chodzi o podłogę, to kafle imitujące drewno prezentują się doskonale w takiej klasycznej łazience.

Komentarze

Dodaj komentarz