KMP Żory
KMP Żory

Policja, po kilku dniach od incydentu, zatrzymała mężczyznę, który na jednym z osiedli Sikorskiego zabrał telefon komórkowy młodemu chłopcu. Sąd już wcześniej poszukiwał 24-latka w związku z innymi kradzieżami.

Zdarzenie miało miejsce 9 maja, krótko przed godz. 17. Grupa nastolatków spędzała czas na placu zabaw, kiedy podejrzany mężczyzna poprosił o możliwość skorzystania z telefonu. Po nieudanej prośbie zastraszył 14-latka groźbą fizyczną i szybko oddalił się z jego telefonem.

Chłopiec przekazał rodzicom szczegółowy opis napastnika, którzy natychmiast zgłosili incydent na policję. Dzięki zebranym informacjom, po kilku dniach, sprawca został zatrzymany.

Podczas śledztwa, na podstawie zgromadzonych dowodów, Policja udowodniła mężczyźnie kilka innych kradzieży. Dodatkowo okazało się, że podejrzany był poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia ponad 9 miesięcy za wcześniejsze przestępstwa.

Sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, uwzględniając historię przestępstw mężczyzny. Teraz oskarżony czeka na proces. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz