Paweł Wengerski / TS ROW
Paweł Wengerski / TS ROW

Do zakończenia rozgrywek II ligi piłki nożnej kobiet pozostała jedna kolejka. O awans do I ligi walczą rybniczanki i Ślęza Wrocław, ekipy, które wiosną idę łeb w łeb. W lepszej sytuacji są wrocławianki, mające lepszy bilans meczów bezpośrednich z TS ROW. Przy równej liczbie punktów, to właśnie drużyna z Wrocławia będzie się cieszyć z awansu. – Jeżeli chodzi o walkę o awans, wszystko jest możliwe, także i to, że Ślęza może stracić punkty. Natomiast pamiętajmy, że nam również zostały dwa mecze do rozegrania, dlatego skupiamy się na sobie. Celem są zwycięstwa  i zrobimy wszystko, żeby go zrealizować, a co dalej będzie, to zobaczymy – mówiła jeszcze przed niedzielnym meczem Agata Sobkowicz, zawodniczka rybnickiej drużyny. 
W ostatni weekend rybniczanki zagrały w Biedrzychowicach z tamtejszym Rolnikiem. Mecz rozpoczął się od samobójczego trafienia gospodyń. W 15. minucie na 2:0 podwyższyła Julia Krzyżok i takim też rezultatem zakończyła się I połowa. 
Po zmianie stron na boisku nadal dominowały piłkarki z Rybnika. Swoją przewagę udowodniły, strzelając trzy kolejne bramki. Na listę strzelców wpisały się Maja Stopka, Edyta Botor i Wiktoria Sobczyk. TS ROW wygrał ostatecznie 5:0, kolejny raz gromiąc swoje rywalki w tegorocznej kampanii. W tym sezonie rybniczanki strzeliły już 107 bramek. 
W ostatniej kolejce TS ROW Rybnik podejmie w Rybniku-Kamieniu Sokoła z Kolbuszowej Dolnej. Mecz ten zaplanowany jest na sobotę, 27 maja o godz. 14. Ślęza również na swoim stadionie, zagra z Rolnikiem Biedrzychowice. Żeby rybniczanki cieszyły się z awansu, zespół z Wrocławia nie może tego meczu wygrać. 

PO MECZU POWIEDZIAŁA 
Magdalena Łuczak, zawodniczka TS ROW

Niedzielny mecz był dla obu drużyn ciężki, ze względu na upalną pogodę. Uważam, że przez całe spotkanie, to my kontrolowałyśmy wydarzenia na boisku i przeważałyśmy praktycznie pod każdym względem. To przełożyło się na wysoki wynik. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale oczywiście cieszymy się ze zwycięstwa i z trzech punktów w tabeli. Bardzo chciałabym, aby w ostatniej kolejce nasz dzisiejszy rywal postawił się Ślęzie z Wrocławia, ponieważ tylko wtedy my możemy wywalczyć awans. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie.

Rolnik Biedrzychowice – TS ROW Rybnik 0:5 (0:2)
Bramki: Dominika Wrzeciono (10. s), Julia Krzyżok (15.), Maja Stopka (53.), Edyta Botor (76.), Wiktoria Sobczyk (87.)
TS ROW: Zuzanna Latuszek, Ailin Franzante, Edyta Botor, Jessica Pluta, Magdalena Łuczak, Emilia Bryłka (59. Sabina Nowosielska), Martyna Guzik (83. Dominika Krakówka), Katarzyna Jasińska (83. Wiktoria Sobczyk), Marlena Jaszyk, Julia Krzyżok, Maja Stopka (74. Blanka Cyganek)

Komentarze

Dodaj komentarz