Pszów. Tereny pokopalniane po byłej kopalni Anna / Materiał prasowy
Pszów. Tereny pokopalniane po byłej kopalni Anna / Materiał prasowy

Pszów ma ambitne plany na odrodzenie trzykondygnacyjnego budynku dawnego kopalnianego punktu opatrunkowego i działu zaopatrzenia, położonego wzdłuż ul. Ks. P. Skwary, w ParkAnach. Inwestycja ma zrewitalizować ten obiekt, z niegdyś czysto przemysłowym charakterem, w centrum dla różnych sektorów społeczności lokalnej.

W ramach projektu powstanie miejski żłobek na parterze, który ma pomieścić 18 dzieci. Inwestycja będzie realizowana z funduszy programu „Maluch+” 2022-2029, na co miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 732 tys. zł.

Ale to nie wszystko, co zaplanowano dla tego budynku. Na pierwszej kondygnacji znajdą się lokale przeznaczone dla młodych przedsiębiorców z Pszowa, którzy planują rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Na tym samym piętrze swoje miejsce znajdzie również centrum organizacji pozarządowych oraz izba pamięci dedykowana miastu i jego kopalnianej przeszłości.

Zgodnie z planem, żłobek ma zostać oddany do użytku najpóźniej do sierpnia 2026 roku. Inwestycja ta ma przynieść nowe życie temu historycznemu budynkowi, jednocześnie służąc potrzebom różnych grup społecznych w Pszowie.

Komentarze

Dodaj komentarz