GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie

W piątek, 19 maja piłkarze z Jastrzębia rozegrali ostatnie domowe spotkanie w sezonie 2022/23. Rywalem podopiecznych Grzegorza Kurdziela była walczącą o utrzymanie Garbarnia Kraków. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi ekipami, rozegrane w październiku, zakończyło się remisem 4:4. Kibice liczyli, że przy ul. Harcerskiej będzie równie atrakcyjne. 
Mecz dobrze rozpoczęli goście, ale byli bardzo nieskutecznie. Czego nie można powiedzieć o gospodarzach. Jastrzębianie trzykrotnie zagrozili bramce rywala i zdobyli trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się: autor dwóch trafień Daniel Stanclik  i Yevgeniy Zakharchenko. Po zmianie stron GKS kontrolował przebieg wydarzeń na murawie. Goście byli w stanie pokonać Grzegorza Drazika tylko raz, co dało wygraną zespołowi z Jastrzębia 3:1. 
W ramach 33., przedostatniej kolejki walki o mistrzostwo II ligi, GKS zagra na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań. Mecz ten zaplanowany jest na niedzielę, 28 maja. Początek o godz. 13. 

PO MECZU POWIEDZIAŁ 
Grzegorz Kurdziel, trener GKS-u Jastrzębie 

Spodziewaliśmy się, że Garbarnia ruszy na nas z dużym impetem, bo dla nich był to mecz ostatniej szansy. Tak to też wyglądało. Dobrze spisywała się jednak nasza obrona i bramkarz. Przez pierwsze pół godziny rywal miał swoje okazje, my nie. Później byliśmy bardzo skuteczni, wykorzystaliśmy w I połowie wszystko, co udało nam się stworzyć. Chyba pierwszy raz w sezonie na przerwę schodziliśmy z trzybramkową przewagę. Przed II połową chcieliśmy wprowadzić trochę spokoju i apelowaliśmy o koncentrację. Brawo dla zespołu, który rozegrał bardzo mądry mecz. Chciałem też podziękować kibicom za cały sezon, bo uważam, że byli świetni. Mieliśmy dużo trudnych momentów, a kibice zawsze byli dla nas wsparciem. Dla nas najważniejsze jest to, że GKS przetrwał. Był bardzo ciężki moment. Przyjście nowego zarządu ustabilizowało sytuację. Uważam, że teraz klub jest w bardzo dobrych rękach. Jeżeli większość składu obecnej drużyny zostanie, to kibice będą mieli dużo radości w przyszłym sezonie.  

GKS Jastrzębie – Garbarnia Kraków 3:1 (3:0)
Bramki
: Daniel Stanclik (31., 42.), Yevgeniy Zakharchenko (45+3) – Mark Assinor (64.)
GKS: Grzegorz Drazik, Przemysław Lech, Sebastian Golak, Yevgeniy Zakharchenko, Bartosz Boruń, Joao Guilherme, Daniel Szymczak (74. Kamil Jadach), Ricardo Vaz (74. Farid Ali), Krystian Mucha, Daniel Stanclik (61. Szymon Gołuch), Kacper Zych.

Komentarze

Dodaj komentarz