KMP Rybnik
KMP Rybnik

Rybnik został ostatnio miejscem uroczystego wydarzenia dla młodych entuzjastów służb mundurowych. Uczniowie pierwszych klas Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, gromadzącego różne klasy mundurowe, zgodnie z tradycją złożyli swoje uroczyste ślubowanie na rybnickim rynku.

Nieodłącznym elementem tak wyjątkowych chwil jest obecność honorowych gości. Uroczystość cieszyła się zaszczytnym udziałem przedstawicieli różnych służb mundurowych, lokalnych samorządów, oświaty, a także rodziców młodzieży. Specjalne przedstawicielstwo na wydarzeniu miał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku, podkomisarz Damian Przybyła.

Podczas ceremonii, przyszli adepci umundurowanych służb mieli okazję zdobyć cenne informacje. Policjanci z zespołu kadr i szkolenia oraz profilaktycy z rybnickiej komendy nie tylko zachęcali młodzież do dołączenia do szeregów formacji, ale również przedstawiali konkrety dotyczące wymagań i procedur kwalifikacyjnych.

Uroczystość, oprócz swojego ceremonialnego charakteru, miała również ważną funkcję promocyjną. Prezentacja największej formacji mundurowej w kraju, jaką jest policja, miała na celu rozbudzić zainteresowanie służbą wśród młodzieży.

Z tak ważnym wydarzeniem na tle rybnickiego rynku trudno było przejść obojętnie, nawet jeżeli ceremonia przykuwała uwagę nie tylko przyszłych mundurowych.

Komentarze

Dodaj komentarz