UM Racibórz
UM Racibórz

Działania Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Racibórz zaowocowały zdobyciem znaczącego dofinansowania w ramach programu Olimpia 2023. Naczelnik Wydziału, Krzysztof Żychski, razem ze swoim zespołem, pozytywnie rozstrzygnął proces pozyskiwania funduszy, dzięki czemu planowane jest wybudowanie nowoczesnej hali sportowej. Ta nowa infrastruktura zaspokoi długo oczekiwane potrzeby mieszkańców dzielnicy Studzienna.

Obiekt sportowy, który ma powstać przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4, będzie wyposażony w salę sportową z pełnym zapleczem oraz trzy boiska do gier drużynowych. Projekt zakłada nie tylko poprawę standardów infrastruktury, ale przede wszystkim stworzenie warunków do rozwoju sportowego, poprawy zdrowia poprzez aktywność fizyczną i integracji społeczności lokalnej.

Budowa infrastruktury rozpocznie się na początku 2024 roku i ma zakończyć się do końca czerwca tego samego roku. Nowo powstałe obiekty sportowe zapewnią uczniom i mieszkańcom miejsce do aktywnego spędzania czasu wolnego, umożliwiając organizację różnorodnych zajęć sportowych i rekreacyjnych.

Inicjatywa budowy hali jest częścią narodowego programu stworzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, mającego na celu promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Hala sportowa w Raciborzu to jedna z 360 hal, które mają powstać w ramach tego programu.

Komentarze

Dodaj komentarz