Materiał prasowy
Materiał prasowy

Dariusz Szpakowski, zwany w środowisku dziennikarskim "Legendariuszem", był gościem honorowym w Raciborskiej Bibliotece Publicznej. To miejsce skłoniło legendarnego komentatora do podzielenia się swoimi myślami na temat znaczenia literatury. Szpakowski podkreślił, że czytanie nie służy jedynie zdobywaniu wiedzy, lecz także rozwija wyobraźnię, kształtuje umiejętności społeczne i pomaga zachować nasze kulturowe dziedzictwo. Skomentował również współczesną obsesję na punkcie smartfonów, które, jak zauważył, zbyt często zastępują rodzinne rozmowy przy stole.

Szpakowski nie unikał też tematów związanych z bieżącymi wydarzeniami piłkarskimi. Omówił m.in. ostatnie triumfy drużyny Rakowa Częstochowa i podzielił swoje przewidywania dotyczące finału Ligi Mistrzów. Opowiadał o swoim doświadczeniu jako komentatora i o niezwykłych przygodach związanych z tą rolą.

Podczas spotkania Szpakowski z zapałem i emocjonalnością, charakterystycznymi dla jego stylu, skomentował hipotetyczne zagranie drużyny Unii Racibórz, co spotkało się z gromkimi aplauzami. Na zakończenie spotkania słynny komentator został obdarowany tortem i uroczystym "sto lat".

Kulminacyjnym momentem wizyty Szpakowskiego było prowadzenie warsztatów dla młodych aspirujących dziennikarzy i komentatorów sportowych. Udzielił on cennych wskazówek dotyczących wyboru tej ścieżki kariery i ponownie podkreślił znaczenie czytania dla doskonalenia umiejętności reportażowych.

Inicjatywa była częścią projektu "Łączy nas książka", realizowanego przez Bibliotekę Raciborską i współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako element Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Komentarze

Dodaj komentarz