Marek Pietras
Marek Pietras

W najbliższą sobotę sezon zakończą piłkarki z Rybnika, która cały czas marzą o awansie do I ligi, niestety nie wszystko zależy od nich. Dwa mecze rozegra Silesia, która zmierzy się z aktualny mistrzem Polski w baseballu, czyli Stalą Kutno. W środę, 31 maja zaległy mecz rozegrają, przy ul. Gliwickiej, piłkarze ROW-u 1964. Sportowi amatorzy mogą się zapisywać na kilka imprez organizowanych przez rybnicki MOSiR. 


BESABALL  – EKSTRALIGA  
Silesia Rybnik rozegra kolejny mecz w tegorocznej kampanii o mistrzostwo Polski. Tym razem rybniczanie podejmą na swoim boisku obrońcę mistrzowskiego tytułu. Emocje są więc gwarantowane. Dwa mecze zostaną rozegrane w sobotę, pierwszy od godz. 12, drugi od 15. Bejsboliści liczą na wsparcie swoich kibiców. 

KS Silesia Rybnik – Stal Kutno 
Miejsce: boisko ul. Partyzantów
Termin: sobota, 27 maja    
Start: I mecz godz. 12:00, II mecz godz. 15:00


PIŁKA NOŻNA KOBIET – II LIGA
Piłkarki z Rybnika w sobotę zakończą drugoligowy sezon. Rybniczanki na wiosnę spisują się znakomicie i cały czas liczą się w walce o awans. Potrzebują do tego zwycięstwa na Sokołem i straty punktów przez Ślęzę Wrocław. Nie wszystko więc zależy od piłkarek z Rybnika. Mecz TS ROW – Sokół Kolbuszowa Dolna rozegrany zostanie w sobotę, na boisku w Kamieniu. 

TS ROW Rybnik – Sokół Kolbuszowa Dolna
Miejsce: boisko w Kamieniu 
Termin: sobota, 27 maja    
Start: godz. 14:00


PIŁKA NOŻNA – IV LIGA  
Piłkarze z Rybnika cały czas walczą o utrzymanie w IV lidze. W sobotę, 27 maja zagrają na wyjeździe z Polonią Łaziska, czyli wiceliderem. O punkty będzie więc bardzo ciężko. Łatwiej powinno być w środę, 31 maja – kiedy to ROW na własnym boisku zmierzą się z LKS-em Czaniec, tym samym odrabiając ligowe zaległości z 16. kolejki. 

ROW 1964 Rybnik – LKS Czaniec
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: środa, 31 maja  
Start: godz. 18:00


REKREACJA – KOLARSTWO
PTTK oraz MOSiR zapraszają na rodzinny rajd rowerowy imienia Tadeusza Margicioka. Planowana trasa: Rybnik – Stodoły. Zbiórka pod Rudą o godz. 9:45. Meta: Przystań Kajakowo-Rowerowa „Aktywni", ul. Ks. Emila Szramka 11. Na miejscu mety zaplanowano konkursy zręcznościowe od godziny 11:30. Zakończenie około godziny 13:30. Szczegóły na www.mosir.rybnik.pl. 

VI Rajd Rowerowy im. T. Margicioka
Miejsce: parking przed OSR Ruda, trasa Rybnik – Stodoły 
Termin: sobota, 27 maja  
Start: godz. 9:45


PIŁKA NOŻNA – KLASA, A, B
W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Niewiadomia, Radziejowa, Orzepowic, Grabowni i Chwałęcic. 

Klasa A, grupa: Rybnik
Polonia Niewiadom – Płomień Ochojec sobota, 27 maja g. 14:00
MKS 32 Radziejów – Ruch Stanowice sobota, 27 maja g. 17:00
Zuch Orzepowice – Rymer Rybnik sobota, 28 maja g. 17:00

Klasa B, grupa: Rybnik
Jedność Grabownia – Dąb Dębieńsko niedziela, 28 maja g. 11:00
Sokół Chwałęcice – Wicher Wilchwy niedziela, 28 maja g. 17:00, 


REKREACAJA – OCR  
3 czerwca wystartuje Rybnicka Liga OCR Kids – pierwszy etap na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy. Liga OCR to 3 imprezy dla dzieci o charakterze biegów z przeszkodami. Dla uczestników (dzieci od 3. do 12. lat), organizatorzy przygotowali dwie formuły: Family Fan i Elita. Poza Zabytkową Kopalnią Ignacy w realizację przedsięwzięcia włączyli się również OCR & Ninja Kids Events, Shark Crew Rybnik oraz Fit&More Rybnik. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Rybnicka Liga OCR Kids
Ignacy Ninja Kids
Miejsce: Zabytkowa Kopalnia Ignacy 
Termin: sobota, 3 czerwca 
Start: godz. 10:00


REKREACJA – KAJAKARSTWO   
Kolejną odsłoną Otwartych Amatorskich Mistrzostw Rybnika będą zawody kajakarskie. Wydarzenie zaplanowano na 4 czerwca na zbiorniku Pniowiec. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Zawodnicy będą podzieleni na biegi, każdy z nich będzie trwał przynajmniej 30 minut. Organizator ustalił limit uczestników na 100 osób. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Rybnika
Miejsce: Pniowiec 
Termin: niedziela, 4 czerwca 
Start: godz. 9:30


REKREACJA – TURYSTYKA GÓRSKA  
ADeHaDowo Edyta Czyżewska Organizacja Turystyki i Usługi oraz MOSiR zapraszają na piesze wycieczki z przewodnikiem. Najbliższa, 17 czerwca. Zaplanowana trasa: Sopotnia Wielka - Romanka - Rysianka - Żabnica Skałka. Zbiórka godzina 6:45, powrót do Rybnika około godziny 19:00. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Górska Rajza
Miejsce: Sopotnia Wielka - Romanka - Rysianka - Żabnica Skałka
Termin: sobota, 17 czerwca

UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.  

Komentarze

Dodaj komentarz