Powiat Wodzisławski
Powiat Wodzisławski

24 maja miała miejsce inauguracja nowego systemu sygnalizacji świetlnej na kluczowym skrzyżowaniu Gorzyczek. Dzięki temu poprawić się ma organizacja ruchu, co będzie miało znaczący wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Ulica Raciborska, będąca częścią drogi powiatowej nr 5037S, stanowi główną arterię prowadzącą od DK 78 w Gorzycach do Jastrzębia-Zdroju, przecinając między innymi Gorzyczki, Łaziska, Godów i Gołkowice. Mimo niezbyt dużego ruchu na drodze głównej wcześniej kierowcy napotykali trudności podczas prób wyjazdu z bocznych ulic. Te problemy były często powodowane przez ograniczone warunki widoczności, zwłaszcza na wlocie ulicy Kopalnianej, oraz specyficzne położenie ulicy Raciborskiej na łuku poziomym.

Oprócz nowej sygnalizacji zaplanowano również zmiany w układzie przebiegu ciągów pieszych i rowerowych, jak również w konstrukcji wsporczych sygnalizacji. Prace przeprowadzone w ramach inwestycji obejmowały także instalację pętli indukcyjnych na przejazdach rowerowych, co pozwoliło na wykrywanie obecności rowerzysty bez potrzeby użycia przycisku. Wszystko to ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Projekt ten został sfinansowany przez firmę odpowiedzialną za budowę centrum logistycznego w Gorzyczkach. 

Komentarze

Dodaj komentarz