Paweł Wengerski / TS ROW
Paweł Wengerski / TS ROW

Piłkarki z Rybnika w sobotę zakończyły drugoligowy sezon. Rybniczanki na wiosnę spisywały się znakomicie i do ostatniej kolejki liczyły się w walce o awans do I ligi. Potrzebowały do tego zwycięstwa nad Sokołem i straty punktów przez Ślęzę Wrocław, która rywalizowała z Rolnikiem Biedrzychowice. Nie wszystko zależał więc od piłkarek z Rybnika. 
Mecz TS ROW – Sokół Kolbuszowa Dolna rozgrywany na boisku w Kamieniu dobrze dla miejscowych zaczął się układać dopiero po przerwie. Pierwszą bramkę, w 48. minucie, zdobyła Agata Sobkowicz. Później na listę strzelców wpisywały się kolejno Martyna Guzik, Maja Stopka i Magdalena Łuczak. Ostatecznie TS ROW wygrał 4:0 i nadsłuchiwał wiadomości z Wrocławia. Te nie były dobre. Ślęza wygrała bowiem 6:0 i zapewniła sobie awans do I ligi. Rybniczanki mogą żałować pierwszej rundy, w której oprócz porażki we Wrocławiu, straciły też punkty w dwóch innych meczach. Na wiosnę zespół z Rybnika prezentował się wyśmienicie. Po remisie na inaugurację ze Ślęzą 2:2, wygrał pozostałe 10 meczów, zdobył w nich 55 bramek, tracąc tylko jedną. To jednak nie wystarczyło, aby cieszyć się z awansu. 

TS ROW Rybnik – Sokół Kolbuszowa Dolna 4:0 (0:0)
Bramki
: Agata Sobkowicz (48.), Martyna Guzik (50.), Maja Stopka (70.), Magdalena Łuczak (88.)
TS ROW: Zuzanna Latuszek, Edyta Botor, Ailin Franzante, Jessica Pluta, Magdalena Łuczak, Katarzyna Jasińska (67. Emilia Bryłka), Martyna Guzik, Julia Krzyżok (82. Dominika Krakówka), Maja Stopka (82. Wiktoria Sobczyk), Petra Zdechovanova (67. Sabina Nowosielska), Agata Sobkowicz

Komentarze

Dodaj komentarz