Starostwo Powiatowe w Rybniku
Starostwo Powiatowe w Rybniku

28 maja 2023, w malowniczym Łukowie Śląskim, zgromadzili się reprezentanci różnych gmin na coroczne Zawody Sportowo-Pożarnicze Gmin Powiatu Rybnickiego. Wśród uczestników znalazły się drużyny pochodzące z gmin: Czerwionka-Leszczyny, Lyski, Gaszowice i Świerklany.

W zmaganiach sportowo-pożarniczych, które obejmowały sztafetę i tzw. bojówkę, drużyny męskie, żeńskie, jak i młodzieżowe stawiły czoła wymagającym wyzwaniom. Każdy z zespołów miał jeden cel - zdobycie prestiżowego tytułu najlepszej drużyny w zawodach.

Po zaciętych zmagań drużyn Ochotnicze Straże Pożarne (OSP) z Gminy Lyski, a dokładniej jednostki z Bogunic i Zwonowic, okazały się być bezkonkurencyjne. To właśnie one zwyciężyły we wszystkich kategoriach, co przyniosło im tytuł najlepszych w zawodach.

Triumfatory zawodów, OSP z Gminy Lyski, będą reprezentować powiat na nadchodzących zawodach wojewódzkich. Nagrody dla najlepszych zawodników wręczyli osobiście Starosta Powiatu Rybnickiego, Damian Mrowiec, Wicestarosta, Marek Profaska oraz Komendant Miejski PSP st. bryg. Wojciech Kruczek.

Komentarze

Dodaj komentarz