KMP Gliwice
KMP Gliwice

We wtorek 30 maja terenie miasta doszło do pościgowej gonitwy, która zakończyła się zatrzymaniem 16-letniego kierującego skuterem na ulicy Mastalerza. Młodzieniec, wykonując liczne niebezpieczne manewry, takie jak omijanie zaparkowanych samochodów czy jazda po chodnikach i trawnikach, naraził siebie i innych na niebezpieczeństwo. W pościg za nieodpowiedzialnym kierującym włączył się również drugi, nieoznakowany radiowóz.

Jeszcze bardziej zaskakujące było odkrycie, że nastolatek nie tylko nie posiadał prawa jazdy, ale również przewoził na skuterze pasażera. Ale co stanowiło prawdziwe źródło ucieczki? Przypuszczenia policji sugerują, że chodziło o coś więcej niż tylko brak prawa jazdy.

Skuter, którym młodzieńcy poruszali się, okazał się być pojazdem skradzionym 27 maja w Knurowie. Właściciel zgłosił kradzież pojazdu wartego 5,5 tysiąca złotych do Komisariatu Policji w Knurowie, po tym jak skuter zniknął w wyniku podejrzanej transakcji sprzedaży. Domniemany kupiec, który jak się później okazało, planował kradzież, wykorzystał jazdę próbną jako pretekst do ucieczki ze skradzionym jednośladem.

Po trzech dniach od kradzieży skuter został zwrócony właścicielowi, dzięki śledztwu prowadzonemu przez policję. Obecnie trwają dalsze czynności wyjaśniające wszystkie okoliczności związane z tym przestępstwem. Młody sprawca, niedługo będzie musiał stawić się przed sądem dla nieletnich.

Komentarze

Dodaj komentarz