Sportowy weekend w Rybniku (3-4. 06)

W najbliższą sobotę piłkarze z Rybnika rozegrają mecz sezonu. Jeżeli pokonają Drzewiarza z Jasienicy, zapewnią sobie utrzymanie w IV lidze. O trzecie zwycięstwo w kampanii 2023 powalczą rybniccy żużlowcy. Jeżeli Rekiny marzą jeszcze o play off, powinni w starciu z Devils wywalczyć także bonus. Na kopalni Ignacy ruszy Liga OCR Kids. Na Pniowcu odbędzie się kolejna odsłona Amatorskich Mistrzostw Rybnika. 


ŻUŻEL – I LIGA
Po porażce w niemieckim Landshut, Rekiny szybko będą miały okazję do rewanżu. Już w niedzielę, 4 czerwca Devils przyjadą na tor przy ul. Gliwickiej. Podopieczni Antoniego Skupienia pierwszy mecz przegrali różnicą 10 pkt. Tę stratę będę musieli odrobić, jeżeli chcą zdobyć punkt bonusowy i na dobre wydostać się z ostatniego miejsca ligowej tabeli. 

KS ROW Rybnik – Trans MF Landshut Devils
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: niedziela, 4 czerwca    
Start: godz. 14:00


PIŁKA NOŻNA – IV LIGA  
Piłkarze z Rybnika na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu 2022/23 nie są jeszcze pewni ligowego utrzymania. Do tego potrzebują zwycięstwa w starciu z Drzewiarzem z Jasienicy, który jest ostatni w ligowej tabeli. Jeżeli rybniczanie zagrają tak, jak w ostatnich meczach, nie powinni mieć problemów ze zdobyciem 3 pkt. Kibice zastanawiają się tylko, czy młodych zawodników nie sparaliżuje presja związana z walką o utrzymanie. Odpowiedź na to pytanie poznamy w sobotę wieczorem. 

ROW 1964 Rybnik – Drzewiarz Jasienica
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: sobota, 3 czerwca  
Start: godz. 17:00


REKREACAJA – OCR  
3 czerwca startuje Rybnicka Liga OCR Kids – pierwszy etap na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy. Liga OCR to trzy imprezy dla dzieci o charakterze biegów z przeszkodami. Dla uczestników (dzieci od 3. do 12. lat), organizatorzy przygotowali dwie formuły: Family Fan i Elita. Poza Zabytkową Kopalnią Ignacy w realizację przedsięwzięcia włączyli się również OCR & Ninja Kids Events, Shark Crew Rybnik oraz Fit&More Rybnik. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Rybnicka Liga OCR Kids
Ignacy Ninja Kids
Miejsce: Zabytkowa Kopalnia Ignacy 
Termin: sobota, 3 czerwca 
Start: godz. 10:00


REKREACJA – KAJAKARSTWO   
Kolejną odsłoną Otwartych Amatorskich Mistrzostw Rybnika będą zawody kajakarskie. Wydarzenie zaplanowano na 4 czerwca na zbiorniku Pniowiec. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Zawodnicy będą podzieleni na biegi, każdy z nich będzie trwał przynajmniej 30 minut. Organizator ustalił limit uczestników na 100 osób. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Rybnika
Miejsce: Pniowiec 
Termin: niedziela, 4 czerwca 
Start: godz. 9:30


PIŁKA NOŻNA – KLASA OKRĘGOWA, A, B,. C
W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z 
Klasa okręgowa
Pierwszy Chwałowice – Górnik Radlin sobota, 3 czerwca godz. 11:00

Klasa A, grupa: Rybnik
Górnik Boguszowice – Polonia Marklowice sobota, 3 czerwca godz. 17:00
Sygnały Gotartowice – Zuch Orzepowice sobota, 3 czerwca godz.  17:00
Rymer Rybnik – Orzeł Jankowice sobota, 3 czerwca godz. 17:00
Płomień Ochojec – MKS 32 Radziejów niedziela, 4 czerwca godz. 17:00

Klasa B, grupa: Rybnik
Jedność Grabownia – Iskra Rowień niedziela, 4 czerwca godz. 11:00
KP Kamień – KS 27 Gołkowice niedziela, 4 czerwca godz. 17:00

Klasa C
KP II Kamień – Unia Książenice sobota, 3 czerwca godz. 17:00
KS Wielopole – Polaris Żory sobota, 3 czerwca godz. 16:00
Pierwszy II Chwałowice – Górnik II Radlin niedziela, 4 czerwca godz. 17:00


REKREACJA – TURYSTYKA GÓRSKA  
ADeHaDowo Edyta Czyżewska Organizacja Turystyki i Usługi oraz MOSiR zapraszają na piesze wycieczki z przewodnikiem. Najbliższa, 17 czerwca. Zaplanowana trasa: Sopotnia Wielka - Romanka - Rysianka - Żabnica Skałka. Zbiórka godzina 6:45, powrót do Rybnika około godziny 19:00. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Górska Rajza
Miejsce: Sopotnia Wielka - Romanka - Rysianka - Żabnica Skałka
Termin: sobota, 17 czerwca

UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.  

Komentarze

Dodaj komentarz