Materiał partnera
Materiał partnera

Firany na metry - jak dopasować ich długość?

Firany na metry, to nie zawsze gotowe produkty, nieraz należy po ich kupieniu zadbać o obszycie boków, ale w odpowiednim sklepie internetowym możemy znaleźć odpowiednio już przygotowane do zawieszenia firany do kuchnifirany do salonu, czy do naszej sypialni. Z całą pewnością nasze firanki nie mogą być zbyt długie, lub za krótkie niezależnie od tego, czy wybieramy modele sięgające do samej podłogi, czy też do parapetu. Jeśli chcemy określić odpowiednią długość tkaniny, to powinniśmy zmierzyć odległość pomiędzy połową żabki a miejscem, w którym ma się ona kończyć.

Nierzadko do salonu, czy do kuchni wybieramy zasłony, które sięgają do parapetu. W takiej sytuacji możemy zdecydować się na firanki, które kończyć się będą 1,5 cm nad parapetem, lub aż 5 do 10 cm poniżej jego wysokości. Firany na metry możemy zmierzyć miarką i jeśli nie zostały jeszcze obszyte, to warto zostawić dodatkowe 5 cm u góry i 20 cm na dole, aby pozwolić sobie na odpowiednie wykończenie. Wybierając firanki metrażowe, które sięgają do podłogi, dobrze jest dobrać ich wysokość tak, aby kończyły się 1 cm nad samą podłogą.

Firanki metrażowe - jaką dobrać szerokość i tkaninę?

Nowoczesne firany prezentują się najlepiej i ozdabiają wnętrza salonu, czy sypialni, gdy mają marszczenia podwójne. Tego typu efekt możemy uzyskać, gdy materiał będzie miał szerokość przynajmniej dwa razy większą niż szerokość naszego karnisza. Gdy wybieramy gotowe firany, to wystarczy odpowiednio zmierzyć nasz karnisz, w przypadku, kiedy nasze firany metrażowe muszą zostać jeszcze obszyte, należy pamiętać o dodaniu około 10 cm do ich szerokości.

Dodatkowo materiał na zasłony może mieć też wpływ na wybór jego szerokości. Im drobniejsze wzór mają nasze firanki, tym lepiej będzie prezentować się ich marszczenie, tak samo cienkie i stosunkowo lekkie firanki na metry będą dobrze się prezentować przy większym marszczeniu. Przy wyborze tkaniny warto również zastanowić, która z nich odpowiednie osłoni nasze okna przed promieniami słonecznymi, a także dopasuje się do aranżacji wnętrz, w wielu nowoczesnych salonach świetnie sprawdzają się eleganckie rolety rzymskie. Wytrzymałe zasłony w odpowiednio dobranych kolorach, będą stanowić przepiękną dekorację każdego pokoju.

Komentarze

Dodaj komentarz