Dominik Gajda

Podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego, który zorganizowany został na Stadionie Śląskim w Chorzowie, ze znakomitej strony pokazała się żorzanka Ewa Swoboda. Polska sprinterka poprawiła swój rekord życiowy w biegu na 100 metrów.
W pierwszym biegu eliminacyjnym na 100 m wygrała Marie Josee Ta Lou z czasem 11.04. W drugim – zwyciężyła Ewa Swoboda, która uzyskała czas 11.03. W tym momencie był to rekord Memoriału Janusza Kusocińskiego. Dotychczasowy rekord życiowy sprinterki z Żor wynosił 11.05 i został uzyskany w czerwcu zeszłego roku w Paryżu. Rekordzistką kraju na tym dystansie pozostaje Ewa Kasprzyk. Jej wynik 10,93 sekund ustanowiony został w 1986 roku. Swoboda w klasyfikacji wszech czasów jest druga.
W finale chorzowskiej imprezy najlepsza okazała się jednak Marie Josee Ta Lou, która poprawiła swój wynik z kwalifikacji, osiągając 10,82. Na 2. miejscu przybiegła Ewa Swoboda z czasem 11,07. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentująca Polskę Kriscina Tsimanouskaja.