JKH Jastrzębie
JKH Jastrzębie


Hokeiści z Jastrzębia przygotowują się do sezonu 2023/24. W przedostatnim sparingu podopieczni Roberta Kalabera zmierzyli się z ekipą HK Spartak Dubnica. Jastrzębianie po bramkach Kopty i Bernhards wygrali to spotkanie 2:0.
25 sierpnia odbyła się uroczysta prezentacja drużyny, podczas której Leszek Laszkiewicz ocenił transfery i przygotowania do nowego sezonu. – Liczymy, że nowi godnie zastąpią poprzedników. Będą jeszcze lepszymi zawodnikami. Jesteśmy cały czas w trakcie sparingów. Cały czas się zgrywamy. Mam nadzieję, że na pierwszy mecz z Sanokiem wszystko będzie funkcjonował dokładnie i ta "maszyna" ruszy – stwierdził dyrektor sportowy klubu. Głos zabrał także Robert Kalaber, który w Jastrzębiu pracuje od sezonu 2014/2015. – Mamy ciekawą drużynę. Perspektywicznych bramkarzy, doświadczonych zawodników z Jastrzębia, kilku etatowych reprezentantów Polski, ciekawych obcokrajowców, także trzeba to dobrze poukładać i na koniec sezonu być zadowolonym z tego co pokażemy ¬– powiedział trener JKH. 
W piątek zawodnicy z Jastrzębia rozegrają ostatni sparing przed sezonem zasadniczym TAURON Hokej Ligi. Na Jastorze podejmą drużynę Zagłębia Sosnowiec. Pierwszy krążek zostanie rzucony na taflę o 17:00. Sezon 2023/24 JKH zainauguruje 8 września domowym meczem z Marma Ciarko STS Sanok. Początek tego spotkania o godz. 18.00. 

JKH GKS Jastrzębie – HK Spartak Dubnica 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Bramki:

1:0 Kopta - Zając 29:00
2:0 Bernhards - Wajda - Górny 48:39
JKH: Miarka - Viinikainen, Kolusz, Freidenfelds, Paś, Rajamaeki - Kostek, Bagin, Kopta, Arrak, Iżacky - Wajda, Górny, Zając, Kiełbicki, Bernhards - Kamienieu, Martiska, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk.

Komentarze

Dodaj komentarz