OFPA
OFPA

W tym roku na eliminacje OFPA zgłosiło się aż 80 artystów z całego kraju. Z udziałem akompaniatorów wykonają oni piosenki w języku polskim, wybrane z własnego repertuaru. Jury, w składzie którego znaleźli się Jacek Bończyk, Jacek Glenc, Iwona Loranc oraz Grzegorz Tomczak, ma za zadanie wybrać dziesiątkę finalistów. Ci szczęśliwi wystąpią w sobotnim finale Konkursu Krajowego, a trójka najlepszych dostanie szansę na występ podczas niedzielnego Koncertu Laureatów. Wstęp na przesłuchania, które odbędą się 21 i 22 września jest wolny.

- Każda kolejna edycja OFPA to niezwykle ważny punkt w kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Fundację Elektrowni Rybnik. Konkursowa rywalizacja daje szansę szerokiego zaprezentowania swych talentów tym, którzy są na początku swej artystycznej drogi. Zwieńczeniem rybnickiego święta piosenki artystycznej są występy niekwestionowanych gwiazd estrady. Cieszymy się, że poprzez OFPA możemy przyczyniać się do rozwoju projektów kulturalnych na najwyższym poziomie trafiających do szerokiego grona odbiorców – mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

Oprócz młodych talentów, festiwal przyciąga także uznane nazwiska w branży muzycznej. W tym roku podczas finału Konkursu Krajowego wystąpi Krzysztof Stępień, laureat Grand Prix 26. OFPA. Następnie, publiczność zostanie uraczona koncertem Hanny Banaszak. Na zakończenie festiwalu, 25 września, zaplanowany jest występ Ani Dąbrowskiej.

- Jestem przekonana, że 27. edycja naszego festiwalu dostarczy wiele interesujących interpretacji piosenki z repertuaru klasyki tego gatunku oraz wiele premierowych wykonań piosenki autorskiej. Profesjonalni artyści przedstawią przed publicznością i uczestnikami konkursu repertuar, w którym z ogromną dbałością zaprezentują przenikanie klasycznych stylistyk oraz nowoczesnych trendów w muzyce światowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników piosenki artystycznej – i nie tylko – do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu – mówi Jadwiga Demczuk-Bronowska, dyrektor artystyczna OFPA.

Dni koncertowe festiwalu rozpoczynają się o godzinie 17:00. Bilety są dostępne na portalu www.biletyna.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz