UM Żory
UM Żory

W obliczu trwającej agresji Rosji na Ukrainę, miasto Żory aktywnie angażuje się w pomoc sąsiedniemu narodowi. Wzmacniając więzi z miastem partnerskim Tetyjowa, Żory wysłały kolejną partię darów humanitarnych, aby wesprzeć mieszkańców dotkniętych konfliktem.

Pomoc, która opuściła Żory, składa się z 13 palet zawierających żywność i artykuły higieniczne. Wartość tych darów wynosi 100 tysięcy złotych, a ich łączna masa to ponad 5700 kg. Wśród przekazanych produktów znajdują się między innymi konserwy, kasza, cukier, gotowe dania, mydła, szampony oraz pampersy. Pracownicy lokalnego sklepu Auchan w Żorach wykazali się ogromnym zaangażowaniem, wspierając miasto w przygotowaniu i załadunku darów.

Dodatkowo, do transportu dołączono 50 materacy, które będą wsparciem dla mieszkańców Chersonia, obecnie przebywających w Tetyjowie. Przypominamy, że Chersoń w czerwcu tego roku doświadczył poważnych powodzi spowodowanych zniszczeniem tamy w Nowej Kachowce.

Ta inicjatywa Żor świadczy o solidarności i gotowości do niesienia pomocy w obliczu kryzysu humanitarnego. Jest to ważny gest wsparcia dla Ukrainy, która nadal broni swojej niezależności i suwerenności.

Komentarze

Dodaj komentarz