Archiwum / Grzegorz Matusiak - Poseł na Sejm RP
Archiwum / Grzegorz Matusiak - Poseł na Sejm RP

Poniedziałek, 13 listopada każdy z parlamentarzystów w pierwszym dniu X kadencji, wypowiadał słowo, Ślubuję”. Spośród wszystkich posłów, 330 osób w czasie inauguracyjnego posiedzenia Sejmu odwołało się do Boga, wypowiadając formułę „Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg”.

Na uwagę zasługują dwa stanowiska posłów w kontekście uroczystego ślubowania. Poseł z Konfederacji wzbogacił formułę o tekst: „Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg. W Trójcy jedyny i wszyscy święci”. Z kolei poseł z Lewicy chciałby, żeby cały Sejm używał formuły „Ślubuję – bez dodawania, Tak mi dopomóż Bóg”. Argumentując, „to nie kwestia odmawiania Komuś prawa do wiary tylko konieczności rozdziału sfery państwowej od religijnej”. Ponadto, na szczególną uwagę zasługują słowa Prezydenta RP, w których skupił się na współpracy z nowym parlamentem. Wskazywał jak ważnym jest wzajemne poszanowanie wszystkich polityków, obowiązanych do reprezentowania i wypełniania woli wyborców. „Zaczynajmy każde posiedzenie nowego Sejmu, od podania sobie ręki nawzajem”.

Uważam, że wzajemny szacunek polityków do siebie nawzajem powinien stanowić podziękowanie składane codziennie wyborcom, naszym rodakom, którzy obdarzyli nas zaufaniem. Powierzyli sprawy Polski w nasze ręce. To wielki zaszczyt i jeszcze większa odpowiedzialność za realizację polskich spraw, na poziomie krajowym, regionalnym jak i europejskim. Wszyscy chcemy być dumni z Polski. Frekwencja wyborcza, pokazała jak ważne dla Polaków są polskie sprawy w Sejmie i Senacie. Stąd jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim Polakom, mieszkańcom województwa śląskiego za  rekordową aktywność wyborczą – najwyższą w dziejach III RP. 

Grzegorz Matusiak – poseł na Sejm RP

9

Komentarze

  • Kuzmin 21 listopada 2023 14:16Co Pan moze nam dac lub co może dać nam jakikolwiek Wasz Rzad czego nie zabrał by Pan innym. Odwróćmy logikę , wielu z nas ma bardzo dużo lat pracy wiec aby uzyskać glosy musicie jako partia nam zabrać i dać jakże czesto obibokom .Dlaczego ? aby kupić Ich glosy bo Oni udają że nic nie maja a powiedziano w księdze mądrości : niemożliwe jest zabrać komuś co nic nie ma czyli zabieracie tym co mają i stąd ta inflacja i stąd to rozdawnictwo. Przykładem niech będą emerytury stażowe ,za Waszej wladzy je nie wprowadziliście ale za to chętnie wszystkim innym rozdawaliscie to rusz jakies fanty. Wiec po co Wy uczciwym ludziom jesteście potrzebni.?! pomysl Pan
  • Olaf 20 listopada 2023 09:07https://jasnet.pl/chlopiec-do-bicia/ to Wy narobiliscie ,nie zobowiazaliscie Ich mawet przed przejsciem dla pieszych na zatrzymanie sie ,spojrzenie w lewo,w prawo i znowu w lewo .To Wadze glupie aroganckie rzady ,masz Pan powyzej jaskrawy przyklad.
  • Beata w Niemczech 19 listopada 2023 17:56 "Był styczeń 2013 r., Beata usiadła z córkami w kuchni ich wynajmowanego dwupokojowego mieszkania i zaczęła liczyć, ile mogłaby zarobić przez rok pracy za granicą. Wyszło na to, że tyle, na ile tutaj musiałaby harować na dwóch etatach przez kilka lat.", no i pracowala,pracowala w Nemczech ,wybudowala nawet za tak zarobione pieniądze w Polsce dom a pozniej wrocila do nie płaconego w Polsce ZUSu i dopłacił jej zasilek do nanizszej emerytury Pan Kaczynski. Komu odebrał na ten zasilek?
  • hmm 18 listopada 2023 05:42Piekne idee ,odbudowa gospodarki ,sam podziwialem dopuki nie dorwaliscie się do niewaszej forsy i zaczeliscie nią szastać na lewo i prawo jak byście to Wy nią pracowali, jak by byla Waszą. Mnie rodzice zawsze uczyli ",Szanuj czyjes pieniadze którymi zarzadzasz lepiej niz swoje aby nikt do ciebie nie mial żalu. ". No; narobiliscie potężnych strat , mamy żal ,tylko stali Wasi beneficjeci zasiłków sie ciesza .A przeciez Ziobro wie (moglby Was podszkolic),jak wyglada rzetelna praktyka zwalniania np z kosztow sądowych czyli tzw sądowa "pomoc spoleczna "która mogla by wam sluzyc za wzorzec przeciwko naciagaczom.
  • WaszaNiesprawiedliwość 17 listopada 2023 08:50Jak sie czuły babcie ktore wychowaly czworo dzieci i nie pracowaly po Waszej dla nich emeryturze,a jak te ktore tez wychowaly czworo i pracowały .Odpowiem ,te pierwsze naśmiewaly sie z tych drugich. Kiedyś kuzyn mi powiedzial : ja pracuje u prywaciaza na koparce i wszystkie ponad minimum kasuje pod stolem ,Ty nawet od nadgodzin ,od każdej złotówki plasisz ZUS skladke ,Ja wybuduje dom za to co otrzymuje pod stolem ,Ty będziesz płacił na zasiłki ktore ja będę dostawal ,Ty nie dostaniesz nic bo wg wladz bedziesz miał wystarczajaca wysoką emeryture.. .On ma dom , ja mam poczycie rozgoryczenia Wasza kur...a mac nie Sprawiedliwość. I pomyslec ze to właśnie ja kiedys na Was glosowalem ,tak Nas doceniliście. Juz nigdy zadnym politykom nie zaufam.
  • Przeczytane 16 listopada 2023 13:30Jestem emerytem po 45latach pracy i nie chce od Kaczynskiego ani Morawieckiego żadnej 14stki a tym bardziej 13stki. Oni ze swoich oszczędności nie dają a co dadzą to trzy razy mi inflacją ukradną gdyz to nie premia a kradzione inflacją pieniadze. Tylko glupi tego nie rozumie .Nie cierpie Tuska ale wiem jedno ,Jego 5zl waloryzacji to byla premia gdyz wowczas ceny w sklepach malały, byla deflacja ,przeciez chcieli do strefy Euro. Jeszcze 3lata temu placilem za mieszkanie 540zl ,teraz juz 918zl czynszu bez gazu i prądu. O ile roczny wzrost? i ceny napojów ,wyżywienie innych .A co Wy myslicie, te 500+ na dzieci za ktore wielu bogatszych od Was kupowało nowe auta– ze wzrostem do 800+, czyli az o 60% w celu wygrania wyborow Oni muszą przeciez z czegos sfinansować bez wzgledu na to Kto bedzie rzadzil !..wiec pytam sie jeszcze…,co by bylo gdyby PIS nadal zostal przy władzy ? bylo by 1600+ i inflacja 300%, nie wierzysz?,oni w dupu mieli pracujacych .Pisza to zwróć 13stke ,ile Ci mam powtarzac ze ta 13stka i 14stka to fikcja ,Przeciez to tylko częściowy zwrot tego co nam inflacja z oszczednosci i przez ceny ukradli ,wiec co mam zwracac ,czy Morawiecki dal mi swoje?!
  • Kuba 16 listopada 2023 10:18Pan Premier podczas inauguracji w Sejmie potwierdził ze woleli wybrać inflacje tyle ze On najwyraźniej nie rozumie czym jest inflacja. Inflacja to zwykłe złodziejstwo oszczędności, płacy i pracy a wiec okradanie ludzi najczęściej spracowanych . Nie wiem czy Pan wie jak to wygląda w katechizmie ale przypomnę: odmawianie wypłaty za prace lub pozbawienie pieniądzom ich realnej wartosci to grzech o pomstę do nieba wołający ,a PIS inflacje wręcz podsycał. Owszem ona zmalała bo ludzie nie mają juz środków płatniczych ale ceny do poprzednich wielkości nie wrócą choć może wskutek braku tych pieniedzy trosze spadną ...nie zapominaj Pan że czekają nas jeszcze podwyżki ceny wody , ścieków ,wywozu śmieci i innych usług jako nastepstwa podwyżek poprzednich w tym energii ,VATu na żywność czyli tego co wyprawiał PIS i do tego dochodzi zaje. sta dziura budżetowa czyli góra lodowa spuścizny rozdawniczej PIS bo na 800+ trzeba jeszcze znaleźć .Łatwo sie wiec rządziło za grabione inflacją oszczednosci społeczeństwa i drukowane puste talony czyli bilety NBP.Nawet na koniec przy tak potwornej dewaluacji rozdawaliscie przy Waszej twórczości na remonty i kosciolow. Napisane tez jest : Z pracy rąk swoich żyć będziesz,! a nie z zasiłków wypłacanych a zabieranych innym uczciwie i ciężko pracującym. Nasza historia to inflacja ,wojna, Bereza, inflacja, wojna ,obozy, zlodziejstowo, inflacja, komunizm, inflacja, Balcerowicz ,inflacja, Tusk ,wyprzedaz i zlodziejstwo, PIS i po raz kolejny inflacja w celu kupowania . Jakie zdarzenie najczesciej powtarza sie w tej naszej historii. Pan to przeżył tez juz kilka razy,najbardziej chyba dotkliwie gdy spłacał Pan kredyt mieszkaniowy , nieprawdaż wiec rozumie Pan o czym mowa.
  • Tyle i az tyle 16 listopada 2023 09:40Do tych zlych wzorcow tu na Slasku mozna takze zaliczyc rozdawanie Urlopow Gorniczych do i tak wczesnych Emerytur Górniczych płatnych praktycznie jak praca na dole zamiast zaangazowanie Ich (oddelegowanie) w tym czasie do prac na rzecz miasta ,co świadczy o nie szanowaniu pieniedzy podatnika.
  • Janusz,Marek 16 listopada 2023 09:26Ogladalem pierwsze posiedzenie, widziałem tez tam Pana ,widzialem te wszystkie komentarze ,widzialem zachowanie totalnej opizycji ale suma sumaru ,Wy dalej nie zrozumieliscie dlaczego w tych wyborach 200000 ludzi glosowalo mniej na Was niz w ostatnich przy rekordowej frekwencji..Wiec odpowiem po krótko: złodziejska inflacja okradajaca spracowanych ludzi takze z Ich oszczednosci zycia,slepe rozdawnictwo Ich bo przeciez nie Kaczynskiego ani Morawieckiego ..pieniedzy, przyzwyczajanie spoleczenstwa do nieróbstwa i wspomaganie kombinatorow przez kupowanie glosow,rzucanie na slepo, w sposob nieumiarkowany nie swoimi pieniedzmi np rozdawnictwo Covid czy zamiast 500+ to 800+ dzieki czemu znajomi mi mlodzi ludzie ktorych wg Kaczynskiego nie bylo stac na dzieci oprócz auta zamówili juz sobie łódź motorową kupujac ją a wszystko to z pieniedzy im danych a odebranych o wiele biedniejszym jeszcze raz mowie spracowanym i takich zasikowiczow co przynajmniej kupilo sobie nowe auta bylo mnostwo, kpienie z pracownikow dla ktorych nawet po 47latach pracy nie znaleźliście za Waszej kadencji na emerytury stazowe , zastraszanie spoleczenstwa holendarnymi karami przy rownoczesnym nie liczeniu sie z mozliwosciami np kierowcow -wchodzacy na przejscie czy zblizajacy sie do ,slowem promowanie wielu- zbyt wielu zlych wzorcow.Tyle po skrocie

Dodaj komentarz