KMP Gliwice
KMP Gliwice

W czwartek, 16 listopada, po godzinie 17:00 na ulicy Poznańskiej w Zacharzowicach miało miejsce zdarzenie drogowe, które zakończyło się tragicznie. Według ustaleń policji 29-letni mieszkaniec Pyskowic, kierując volkswagenem golfem, podczas próby wyprzedzania innych pojazdów stracił kontrolę nad samochodem. W rezultacie wpadł na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym mercedesem dostawczym.

Niestety, mimo szybkiej reakcji służb ratunkowych, kierowca golfa zmarł na miejscu. 61-letni kierowca mercedesa, choć ranny, nie odniósł poważniejszych obrażeń i został opatrzony na miejscu wypadku.

Po zdarzeniu droga w miejscu wypadku była nieprzejezdna przez kilka godzin. Na miejscu pracowała grupa specjalistów, w tym policjanci z gliwickiej drogówki, prokurator, technik kryminalistyki oraz biegły ds. rekonstrukcji wypadków drogowych. Ich zadaniem było zabezpieczenie śladów oraz przeprowadzenie szczegółowych oględzin.

Śledczy zbierają dowody i przesłuchują świadków, aby dokładnie ustalić przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku. Szczątki pojazdu, którym podróżował zmarły, zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Komentarze

Dodaj komentarz