Materiał partnera
Materiał partnera

Kredyt przez internet

Jeszcze nie tak dawno zaciąganie kredytu w banku kojarzyło się przede wszystkim z masą formalności, długimi wizytami w placówce i niemałym stresem – szczególnie przy zobowiązaniach na wysokie kwoty. Dziś jednak, w erze powszechnej cyfryzacji i intuicyjnych rozwiązań, aplikowanie o kredyt gotówkowy stało się prostsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Tak naprawdę wszystkie formalności możesz załatwić bez wychodzenia z domu – wystarczy jedynie dostęp do internetu i kilka wolnych chwil. Wniosek o kredyt przez internet jest łatwy do wypełnienia, choć oczywiście potrzebne dokumenty mogą się nieco różnić zależnie od tego, w którym banku chcesz aplikować o kredyt. Kredyt przez internet bez wychodzenia z domu to doskonały pomysł nie tylko dla osób, które potrzebują szybko gotówki, by poradzić sobie z kłopotami finansowymi (decyzja o przyznaniu często udzielana jest jeszcze tego samego dnia), ale również dla tych, którzy wyjątkowo cenią swój czas i nie chcą jechać do placówki banku.

Wniosek o kredyt przez internet – jakie informacje są kluczowe?

Wypełniając wniosek kredytowy, należy zadbać o to, aby zawierał on najważniejsze informacje ze strony banku, które pozwolą na sprawne podjęcie decyzji. Zwykle pierwszym krokiem jest weryfikacja Twojej tożsamości. Podczas osobistej wizyty w banku nie sprawia to żadnych problemów, wystarczy okazać dowód tożsamości (dowód osobisty), przy załatwianiu formalności przez internet wygląda to jednak nieco inaczej. Musisz podać numer dokumentu lub numer PESEL, następnie preferowane są różne procedury – począwszy od przesłania zdjęcia czy skanu dowodu, przez okazanie go w trakcie rozmowy wideo, aż po wysłanie przelewu weryfikacyjnego z konta, do którego dostęp ma jedynie osoba wnioskująca o kredyt. W tym ostatnim przypadku przelew jest oczywiście wykonywany na symboliczną kwotę, a po pozytywnej weryfikacji środki są zwracane na Twoje konto.

Podsumowując – wniosek o kredyt na raty przez internet powinien zawierać następujące informacje:

  • preferowaną kwotę kredytu oraz okres spłaty,

  • dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, numer dokumentu tożsamości oraz numer PESEL,

  • dane teleadresowe,

  • dane dotyczące stanu cywilnego oraz liczby osób na utrzymaniu,

  • miesięczne koszty związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego,

  • informacje na temat posiadanych kredytów i innych zobowiązań.

Co dalej? Pozostaje jeszcze decyzja o przyznaniu środków oraz podpisanie dokumentów. Jak wspomnieliśmy, decyzja zwykle wydawana jest jeszcze tego samego dnia. Kredytów gotówkowych zwykle nie bierze się na przesadnie wielkie kwoty, a do tego często decydujemy się na taki krok w banku, w którym mamy już rachunek osobisty – to ułatwia dopasowanie propozycji oraz parametrów kredytu, gdyż bank ma wgląd do historii kredytowej. A skoro już o tym mowa, to bank oczywiście może sprawdzić Twoją historię w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), aby wiedzieć, jak radziłeś sobie z dotychczasowymi zobowiązaniami. Na ostateczne podpisanie dokumentów możliwości jest kilka. Możesz oczywiście udać się do placówki, ale przecież mówimy o kredycie przez internet. W takim razie możesz zdecydować się na kuriera, który dostarczy Ci dokumenty, lub ich podpisanie za pośrednictwem sieci.

Kredyt przez internet to znakomite rozwiązanie na szybkie podreperowanie swojego budżetu bez wychodzenia z domu. W miarę możliwości staraj się jednak zapoznać z propozycjami od kilku banków, a także nie zaciągaj zobowiązań, które będą przekraczały Twoje możliwości spłaty. Przecież zarówno Tobie, jak i bankowi zależy na tym, aby zobowiązanie doprowadzić do końca i zakończyć je terminową spłatą.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródła:

  1. https://www.bik.pl/poradnik-bik/wniosek-kredytowy-wszystko-co-musisz-o-nim-wiedziec

Komentarze

Dodaj komentarz