OSP Warszowice
OSP Warszowice

W dniu 20 listopada 2023 roku, Ochotnicza Straż Pożarna w Warszowicach otrzymała wsparcie od Gminy Pawłowice. Przekazano im sprzęt ratowniczo-gaśniczy o wartości 85 245 zł. Nowe wyposażenie jest przeznaczone dla świeżo nabytego ciężkiego samochodu gaśniczego marki Scania P 360, co zwiększy efektywność reakcji jednostki w przypadku pożarów i innych sytuacji kryzysowych.

Uroczyste przekazanie sprzętu

Wydarzenie wręczenia sprzętu miało miejsce przy obecności kluczowych osób z lokalnej społeczności. Wśród nich byli: wójt Gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel, inspektor ds. OSP Helena Orłowska, a także prezes Michał Wowra i naczelnik Artur Wowra.

Zakup nowego sprzętu został sfinansowany głównie z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, skąd pochodziło 130 000 zł z całkowitej kwoty 135 783,74 zł. Dodatkowe środki dołożyła Gmina Pawłowice z własnego budżetu. To pokazuje, jak istotne jest wspieranie jednostek OSP, które pełnią kluczową rolę w ochronie życia i mienia mieszkańców.

Dalsze Wsparcie dla OSP

Gmina Pawłowice nie ogranicza się jedynie do wsparcia jednostki w Warszowicach. Pozyskano również dodatkowe fundusze na zakup 16 specjalnych ubrań dla strażaków z innych jednostek OSP w gminie. To kolejny krok w zapewnianiu najlepszego możliwego wyposażenia dla tych, którzy ochraniają nas przed niebezpieczeństwami.

1

Komentarze

  • Michał 10 grudnia 2023 20:05Pragnę nadmienić, że nowy samochód jest dopiero w fazie produkcji, a nie jak z artykułu można wywnioskować jakoby byłjuż w jednostce- zastąpi wysłużonego Jelcza, a nie to volvo z zdjęcia

Dodaj komentarz