Kejza Team
Kejza Team

W hali AWF Katowice rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w judo. W zawodach z bardzo dobrej strony pokazali się rybniccy judocy. 
Wśród mężczyzn, w kategorii wagowej do 100 kg, bezkonkurencyjny okazał się Piotr Kuczera. – Niczym nieustraszony gladiator z wielkim sercem do walk, idący tylko po zwycięstwo, a zarazem profesor judo, który dokładnie wie, co chce kiedy zrobić w każdej kolejnej akcji, tak można w jednym zdaniu określić fantastyczny występ Piotra, który po raz siódmy wywalczył złoty medal mistrzostw Polski. Piotr udowodnił po raz kolejny, iż w Polsce jest aktualnie najlepszy w swoim fachu, wygrywając bezapelacyjnie cztery walki. Bardzo cieszy fakt, że zdrowie dopisuje, forma zwyżkuje, a po kontuzjach nie ma już śladu. Mistrzostwo Polski daje spokój na kolejne tygodnie, które będą wymagające i pracowite dla Piotra, poprzez wyjazd do Japonii na kolejne treningi z światową czołówką i zawody Grand  Slam w Tokio – można przeczytać na oficjalnym profilu Kejza Team, ekipy, którą na co dzień reprezentuje nowy mistrz Polski do 100 kg. 
W walkach finałowych znalazły się także dwie zawodniczki Polonii Rybnik. Ostatecznie ze złota cieszyła się Urszula Hofman, a ze srebra Julia Kowalczyk. – To była wspaniała sobota dla zawodników KS Polonia Rybnik. Nasze dziewczyny stanęły do walki o złote medale po imponujących zwycięstwach w kwalifikacjach. Urszula Hofman, była nie do pokonania tego dnia, udowodniła swoją klasę i doświadczenie, zdobywając tytuł mistrzyni Polski. Julia, mimo bardzo wyrównanej i emocjonującej walki, musiała uznać wyższość koleżanki z kadry, ostatecznie zdobywając tytuł wicemistrzyni. Nie można zapomnieć o udanym debiucie Szymona Panka, który z ogromną determinacją pokonał Oskara Związka. Choć kolejny pojedynek nie był dla niego pomyślny, to debiut na mistrzostwach zawsze pozostanie ważnym krokiem w karierze sportowej – twierdzą działacze Polonii.

Wyniki MP seniorów 2023
Kobiety
-57kg 1. Arleta Podolak (Gwardia Warszawa) 2. Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik) 3. Karolina Siennicka (Safari 152 Warszawa) i Julia Bulanda (Czarni Bytom)
+78kg 1. Urszula Hofman (Polonia Rybnik) 2. Paula Kułaga (Copal Trzecianka) 3. Anna Załęczna (TKS Judo Toruń) i Wiktoria Lis (AZS AWF Katowice)
Mężczyźni
-100kg 1. Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik) 2. Tomasz Szczepaniak (AZS Opole) 3. Damian Kubiak (PGE Akademia Judo Poznań) i Igor Dzierżanowski (Akademia Wawer Warszawa)

Komentarze

Dodaj komentarz