KPP Wodzisław Śląski
KPP Wodzisław Śląski

W zeszłym tygodniu mieszkańcy Rydułtów byli świadkami niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Na ulicy Raciborskiej doszło do kolizji trzech pojazdów, w której głównym sprawcą okazał się 37-letni kierowca kią. Mężczyzna, nie przystosowując prędkości do panujących na drodze warunków, doprowadził do zderzenia z mazdą i skodą.

Policja szybko ustaliła, że kierujący kią nie tylko spowodował kolizję, ale również łamał prawo, prowadząc pojazd bez ważnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ponadto stan przedniej opony w jego samochodzie był alarmujący - zupełnie łysa opona mogła znacząco przyczynić się do zdarzenia.

Sprawca zdarzenia został ukarany przez policjantów mandatami karnymi o łącznej kwocie aż 6 tysięcy złotych! Podział kary prezentuje się następująco: 2 tysiące złotych za spowodowanie kolizji, kolejne 2 tysiące za brak badań technicznych i jeszcze 2 tysiące za zły stan techniczny pojazdu. Dodatkowo policjanci poinformowali Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny o braku OC, co może skutkować dodatkowymi sankcjami finansowymi dla kierowcy.

Komentarze

Dodaj komentarz