KMP Jastrzębie-Zdrój
KMP Jastrzębie-Zdrój

29 listopada, jastrzębscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące alarmujących wydarzeń w jednym z domów w Jastrzębiu-Zdroju. Śledczy zatrzymali 31-letniego mieszkańca miasta, podejrzanego o długotrwałe znęcanie się nad swoim bratem. Dochodzenie ujawniło, że mężczyzna stosował przemoc fizyczną, psychiczną oraz ekonomiczną.

Z zebranych informacji wynika, że od początku listopada dochodziło do serii awantur, podczas których agresor fizycznie i psychicznie krzywdził swojego brata. Wśród zarzutów znalazły się poniżanie, popychanie, szarpanie, kopanie, uderzanie pięścią w twarz oraz groźby pozbawienia życia. Najnowsza interwencja miała miejsce po kolejnym ciężkim pobiciu ofiary przez sprawcę.

Co więcej, ustalono, że 31-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwa i spędził 1,5 roku w zakładzie karnym. Materiał dowodowy zebrany przez policję był na tyle przekonujący, że na wniosek śledczych i prokuratury, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz