UM Wodzisław Śląski
UM Wodzisław Śląski

Anna Szweda-Piguła, nowa sekretarz miasta Wodzisławia Śląskiego, rozpoczęła swoją karierę w urzędzie w 2008 roku jako młodszy referent. Przez lata zdobywała doświadczenie na różnych stanowiskach w magistracie, w tym jako naczelniczka Wydziału Dialogu, Promocji i Kultury oraz dyrektorka Centrum Rozwoju Miasta. Szweda-Piguła, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego, posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu informacją, projektem i zespołem, a także w komunikacji i tworzeniu strategii.

Prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca, podkreślił, że decyzja o awansie wewnętrznym była podyktowana potrzebą zapewnienia ciągłości pracy urzędu oraz wysokimi kwalifikacjami Szwedy-Piguły. W swojej nowej roli, Szweda-Piguła planuje skupić się na usprawnieniu pracy i komunikacji w urzędzie, z naciskiem na nowoczesne mechanizmy obiegu dokumentacji i komunikacji. Zależy jej również na poprawie dobrostanu pracowników i jednostek organizacyjnych miasta.

-  W nowej roli postawię przede wszystkim na usprawnienie pracy i komunikacji wewnętrznej Urzędu, który, tak jak nakreślił mój poprzednik, ma być nowoczesnym urzędem, świadczącym wysokiej jakości obsługę, sprawnie realizującym procesy, szybko, a co najważniejsze, skutecznie reagującym na potrzeby mieszkańców, w oparciu o nowe mechanizmy obiegu dokumentacji, jak i nowe kanały komunikacji. Priorytet dla mnie to dobrostan pracowników UM i jednostek organizacyjnych miasta, pełniących codzienną służbę na rzecz wodzisławian. Zależy mi zwłaszcza na jeszcze lepszym przepływie informacji w samym Urzędzie, jak i na linii Urząd-jednostki - mówi Anna Szweda-Piguła.

Pod nadzorem nowej sekretarz znajdą się Biuro Organizacyjne, Centrum Rozwoju Miasta, wydziały Dialogu, Promocji i Kultury, Strategii i Funduszy Zewnętrznych oraz Zamówień Publicznych, a także pełnomocnik ds. zarządzania zgodnością i bezpieczeństwa informacji. Dodatkowo, będzie koordynować działania jednostek kultury i sportu w mieście.

Komentarze

Dodaj komentarz