Gmina Krzyżanowice
Gmina Krzyżanowice

3 grudnia, podczas bożonarodzeniowego kiermaszu w wozowni zamku Tworkowa, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W ramach świątecznych atrakcji zaprezentowano unikatowy banknot kolekcjonerski o nominale 0 Euro, przedstawiający Ruiny Zamku w Tworkowie. Wprowadzenie banknotu do obiegu było inicjatywą Gminy Krzyżanowice oraz Powiatu Raciborskiego, a jego uroczyste odsłonięcie przeprowadzili wspólnie Wójt Gminy Krzyżanowice, Grzegorz Utracki, oraz Starosta Raciborski, Grzegorz Swoboda.

Kiermasz bożonarodzeniowy był pełen atrakcji dla odwiedzających. Wśród nich znalazł się koncert Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z bożonarodzeniowymi smakołykami oraz poczta do św. Mikołaja. Współpracując z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Wodzisławiu Śląskim, zorganizowano specjalne miejsce, gdzie dzieci mogły napisać listy do św. Mikołaja. Samego św. Mikołaja również nie zabrakło - pojawił się, by odebrać listy od najmłodszych.

Dla zainteresowanych nabyciem kolekcjonerskiego banknotu, dostępne są one w Gminnym Ośrodku Kultury w Tworkowie oraz w punkcie informacyjnym Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Komentarze

Dodaj komentarz