Powiat Wodzisławski
Powiat Wodzisławski

Podczas gali w Pałacu Staszica, która odbyła się 28 listopada, Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim został uhonorowany w VII edycji konkursu "Lider Aktywizacji Osób Młodych 2023". W konkursie zorganizowanym przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM, urząd zdobył nagrodę specjalną za swoje działania wspierające młodych ludzi na rynku pracy.

Wśród 47 instytucji z całej Polski wyróżnionych w konkursie, wodzisławski urząd otrzymał tytuł "Lidera Aktywizacji Osób Młodych 2023". Nagrodę w imieniu urzędu odebrała Grażyna Ostrowska, kierownik referatu pośrednictwa pracy.

Konkurs "Lider Aktywizacji Osób Młodych" ma na celu docenienie instytucji, które aktywnie i kreatywnie angażują się w rozwiązywanie problemów młodych ludzi na rynku pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim został wyróżniony za zorganizowanie konkursu "Rynek Pracy Bez Tajemnic", który odbył się w marcu 2023 roku jako część obchodów 25-lecia powiatu. Partnerem konkursu był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, a w składzie jury zasiadł ekspert zewnętrzny, Dariusz Graczyk z firmy Doradztwo Podatkowe Graczyk s.c. W konkursie uczestniczyło 43 uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu wodzisławskiego.

Dyrektor PUP w Wodzisławiu Śląskim, Anna Słotwińska-Plewka, wyraziła swoje zadowolenie z otrzymania nagrody, podkreślając zaangażowanie urzędu w wspieranie młodych ludzi na rynku pracy.

Komentarze

Dodaj komentarz