fot. ms
fot. ms

W ramach prowadzonego przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej śledztwa, funkcjonariusze CBA w Katowicach dokonali zatrzymania dwóch podejrzanych: byłego wiceministra i posła na Sejm RP, Adama G., oraz przedsiębiorcy, Jarosława K. Zatrzymania te są częścią większego dochodzenia w sprawie przyjęcia korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Adam G. usłyszał zarzuty przyjęcia łapówki przekraczającej 170 tysięcy złotych, które są powiązane z pełnioną przez niego funkcją Sekretarza Stanu w Ministerstwie Energii. Dodatkowo, postawiono mu zarzuty podżegania do wystawiania fikcyjnych faktur VAT oraz użycia fałszywych dokumentów. Jarosław K. został oskarżony o pomocnictwo w przyjęciu korzyści majątkowej przez Adama G.

Obu mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, co podkreśla powagę stawianych im zarzutów. Wobec Adama G. sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę. W przypadku Jarosława K., prokurator zdecydował o zastosowaniu mniej rygorystycznych środków zapobiegawczych.

Adam G., to były poseł, wiceminister energii oraz senator Prawa i Sprawiedliwości.

Komentarze

Dodaj komentarz