Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

Wczoraj, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, odbyło się uroczyste podpisanie umowy na przebudowę ulicy Głożyńskiej w Radlinie. Odcinek ten, rozciągający się od skrzyżowania z ul. J. Rymera do ul. M. Strzody, zostanie kompleksowo zmodernizowany.

Obecni przy podpisaniu umowy byli m.in. Barbara Magiera, burmistrz Radlina, Tomasz Wójcik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, oraz przedstawiciele firm wykonawczych. Inwestycja, której koszt wyniesie około 3,5 miliona złotych, jest współfinansowana przez Powiat Wodzisławski, Miasto Radlin oraz fundusze na rozwój dróg.

Prace obejmą nie tylko modernizację jezdni, ale również budowę chodnika i systemu odwodnienia. Kluczowym elementem projektu będzie przebudowa skrzyżowania z ul. Rymera, w tym instalacja sygnalizacji świetlnej. Celem tych działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa drogowego, zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Podczas ceremonii podpisania, starosta Leszek Bizoń podkreślił znaczenie inwestycji dla lokalnej społeczności i ruchu drogowego. Projekt, który miał swoje początki w kontrowersjach i trudnościach związanych z planowaniem, ma zostać zakończony do października 2024 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz