KPP Wodzisław Śląski
KPP Wodzisław Śląski

Krótko przed godziną 16:00, na ulicy Chrobrego w Wodzisławiu Śląskim miało miejsce nietypowe zdarzenie drogowe. Kierujący samochodem marki Citroen stracił kontrolę nad pojazdem, uderzył w słupek ogrodzeniowy i uszkodził bramę jednej z posesji. Po tym incydencie mężczyzna opuścił auto i zaczął uciekać pieszo z miejsca zdarzenia.

Na szczęście, świadkowie zareagowali niezwykle szybko. Podjęli pościg za uciekającym kierowcą i po krótkim czasie udało im się go dogonić i zatrzymać. Natychmiast powiadomili policję o sytuacji. Na miejsce szybko dotarli funkcjonariusze z Wodzisławia Śląskiego, którzy przejęli sprawcę od świadków. Dzielnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili badanie trzeźwości zatrzymanego. Wynik testu wskazał, że mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu. Ponadto ustalono, że 34-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zatrzymany odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz