Archiwum / Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet
Archiwum / Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet

Nasz naród polski chyba nigdy już nie przestanie mnie zaskakiwać. W niedzielę odbył się trzydziesty drugi finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był to dzień bardzo wzruszający i optymistyczny, spędziłam go razem z mieszkańcami na ulicach naszego miasta. Tego dnia wraz z moimi dziećmi zbieraliśmy jak co roku do tekturowej puszki, jeszcze nigdy nikt nas nie zawiódł, nie wyzwał, nie krzyczał. Może kiedyś tam sporadycznie zdarzały się jakieś incydenty, ale naprawdę poszły w niepamięć. W tym roku w naszym mieście wydarzyło się coś magicznego dysz politycy z prawej czy z lewej strony połączyli siły. Wspólnie wzięli udział w konkursie szansa na sukces, który odbył się w jednej z rybnickich galerii. Jestem pod wielkim wrażeniem odwagi, a także poczucia humoru, bo wykonania tych państwa były rewelacyjne. Kolejny raz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pokazała nam, że to jest magiczny dzień jednoczenia się, aby wspólnie działać w jednym dobrym szczytnym celu. Dziękuję wszystkim mieszkańcom. Tak pozytywny za udział i odzew tego dnia, jesteście wspaniali. Wierzę, że kolejny raz padnie rekord zebranych pieniędzy.

Chcę również nawiązać do niedalekiej przyszłości, gdyż czekają nas kolejne wybory samorządowe i do europarlamentu. Liczę na to, że i w tej kwestii będzie między Panami i Paniami panowała zgoda i poszanowanie. Aby pamiętali o swych obietnicach i rozmowach z obywatelami, a w szczególności słuchali ich głosu. Zakończmy wreszcie po tych okropnych ośmiu latach podział na lepszych i gorszych. Zauważajmy najsłabszych i bądźmy dla nich oparciem. Mam nadzieję, że moje ostatnie apele i rozmowy o dobro i godność opiekunów i osób z niepełnosprawnościami przyniesie sukces. To takie moje skryte marzenie, aby ich głos w społeczeństwie był usłyszany. Kolejnym moim marzeniem i celem jest utworzenie centrum, który ma spełniać dodatkowy program przeciwdziałania przemocy w naszym mieście pod nazwą „nigdy nie będziesz szła sama”.

W tym centrum będę udzielane porady prawne i psychologiczne, prowadzone będą grupy wsparcia, warsztaty, grupy terapeutyczne dla osób doświadczających przemocy oraz dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, tożsamość płciową, poglądy polityczne czy też religijne.

Trzymajcie za nas kciuki, aby rybnickiej Radzie kobiet udało się spełnić swoje marzenia i działać nadal dla dobra mieszkańców.

Hanna Kustra

Komentarze

Dodaj komentarz