ms
ms

Jastrzębie-Zdrój stało się tego wieczoru areną dla wybitnych talentów pianistycznych. Adrian Szczepaniak, absolwent prestiżowej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu, otworzył koncert swoim pełnym emocji wykonaniem "Preludium i fuga G-dur BWV 860" Jana Sebastiana Bacha, a następnie przeniósł słuchaczy w świat Chopina za sprawą "Etude, op. 10, no. 1". Jego interpretacja była pełna finezji, a technika pianistyczna – imponująca.

Nie mniej emocjonujący okazał się występ Jakuba Urgoła, absolwenta miejscowej Państwowej Szkoły Muzycznej oraz syna znanego w lokalnej społeczności Michała Urgoła, radnego Miasta Jastrzębie-Zdrój. Urgoł, z równą biegłością, oddał hołd Bachowi przez "Preludium i fuga D-dur BWV 850 No. 5", następnie przechodząc do subtelnych dźwięków "Etiudy es-dur op. 33 nr 4" Rachmaninowa. Zakończenie jego występu stanowiła "sonata Ed-Dur nr 59" Franza Josepha Haydna, która zachwyciła słuchaczy swoją elegancją i lekkością.

Obydwaj artyści, obecnie studiujący na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, wykazali się nie tylko techniczną perfekcją, ale również zdolnością do wyrażania głębokich emocji przez muzykę. Ich występy były dowodem na to, że młodzi polscy muzycy mają ogromny potencjał i umiejętności, aby zabłysnąć na międzynarodowej scenie muzycznej.

- W ten wieczór stałem się świadkiem fortepianowego koncertu, który przekroczył granice moich marzeń. Mój syn, student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, zaprezentował się w trudnym i wymagającym repertuarze, wykorzystując jeden z najlepszych fortepianów świata. Występ odbył się w auli jastrzębskiej szkoły muzycznej, której doskonała akustyka tylko podkreśliła jego talent. Chciałbym serdecznie podziękować publiczności za ich ciepłe przyjęcie oraz dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju za stworzenie idealnych warunków do tego niezapomnianego występu - powiedział po występie Michał Urgoł, ojciec utalentowanego Jakuba.

Galeria

Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz