KMP Gliwice
KMP Gliwice

Ostatnie dni przyniosły mieszkańcom Pyskowic serię niepokojących wydarzeń. Zuchwałe włamania, skierowane głównie na łatwo zbywalne przedmioty, stały się tematem głównych rozmów. Policjanci z Komisariatu w Pyskowicach zarejestrowali wzrost aktywności przestępczej, skupiając swoje wysiłki na szybkim zakończeniu tej serii przestępstw.

Dzięki zdecydowanym działaniom kryminalnych i służby prewencyjnej, w sobotę, w środku nocy, udało się zatrzymać sprawców - mieszkańców województwa opolskiego. Wykorzystując dogodny dojazd i strategiczne położenie Pyskowic, sprawcy nie spodziewali się, że ich seria przestępstw dobiegnie końca. Przeszukanie ich pojazdu ujawniło skradzione przedmioty, w tym koła samochodowe z aluminiowymi felgami oraz kable elektryczne, o łącznej wartości około 10 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni, w wieku 29 i 19 lat, zostali przewiezieni do policyjnego aresztu i teraz zmierzą się z poważnymi konsekwencjami swoich czynów. Śledczy obecnie będą ustalać, ile dokładnie obiektów padło ofiarą włamań przez zatrzymanych mieszkańców województwa opolskiego.

Za kradzież z włamaniem, kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności - taki wyrok może spotkać dwóch zatrzymanych mężczyzn. Starszy z nich, już wcześniej notowany i karany za przestępstwa przeciwko mieniu, może spodziewać się surowszej kary.

Właściciel przedmiotów odnalezionych w pojeździe został poinformowany o ich odzyskaniu. Do momentu kontaktu z funkcjonariuszami nie był świadomy, że padł ofiarą kradzieży.

Apel Policji

Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie czujności i przypomina o surowych konsekwencjach związanych z paserstwem. Paserstwo, niezależnie od tego, czy jest popełniane świadomie, czy nie, jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia. Odpowiedzialność spoczywa nie tylko na złodziejach, ale i na tych, którzy przez swoje działania umożliwiają ciągłość tego procederu.

Komentarze

Dodaj komentarz