Budowa Droga Regionalna Racibórz - Pszczyna / fot. M.Koczy
Budowa Droga Regionalna Racibórz - Pszczyna / fot. M.Koczy

Prace na wszystkich frontach

Obecnie zaawansowanie robót ziemnych sięga już 70%. Równolegle prowadzone są prace związane ze wzmacnianiem podłoża, budową nasypów pod konstrukcję drogi oraz przebudową sieci elektroenergetycznych, kanalizacyjnych, teletechnicznych, wodociągowych i gazowych. Do tego dochodzi budowa kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego.

Mosty i wiadukty pną się w górę

Intensywnie postępują też prace przy budowie obiektów inżynieryjnych. Wiadukty nad ulicami Batorego i Krzywoustego są już wykonane w połowie, a te nad ulicami Niedobczycką i w obrębie węzła Grota-Roweckiego w około 30%.

Wiosna sprzyja, a 2025 coraz bliżej

Stale dodatnie temperatury i słoneczna aura sprzyjają drogowcom, pozwalając na nieprzerwaną pracę. Dzięki temu możemy liczyć na szybsze tempo realizacji inwestycji.

Przypomnijmy:

  • Budowa 4-kilometrowego odcinka drogi od ul. Wodzisławskiej do ul. Sportowej w Rybniku rozpoczęła się 15 września 2023 roku.
  • Inwestycja pochłonie 268 mln zł, z czego 165 mln zł pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Rządowego Funduszu Polski Ład.
  • Odcinek obejmuje m.in. bezkolizyjny węzeł z ul. Grota-Roweckiego, rondo na skrzyżowaniu z ul. Sportową, 4 obiekty mostowe i 5 przepustów dla zwierząt.
  • Zakończenie budowy planowane jest na wiosnę 2025 roku.

Droga Regionalna Racibórz - Pszczyna to strategiczna inwestycja, która usprawni komunikację i zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.

Komentarze

Dodaj komentarz