UM Racibórz
UM Racibórz

Tężnia na Ostrogu to drugi tego typu obiekt w Raciborzu. Wykorzystuje ona solankę z Zabłocia, która słynie z wyjątkowych właściwości prozdrowotnych. Wdychanie solankowego aerozolu pomaga w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, alergii i chorób skóry. Pobyt w tężni to również doskonały sposób na relaks i odprężenie.

- Projektując tężnie na Ostrogu, tak jak w przypadku tężni na ul. Warszawskiej, zależało nam na komforcie użytkowania tego obiektu. W rezultacie zadbaliśmy o odpowiednią ilość ławek i leżaków. Jest to obiekt prozdrowotny, w którym używana jest jedna z najlepszych solanek z Zabłocia – powiedział Prezydent Miasta Dariusz Polowy.

Nowa tężnia na Ostrogu została zaprojektowana z myślą o komforcie użytkowników. Znajduje się tu 14 ławek, 8 leżaków i 14 koszy na śmieci. Dla rowerzystów przygotowano natomiast wielostanowiskowy stojak. Obiekt jest monitorowany i oświetlony w technologii LED.

Uroczyste otwarcie z atrakcjami

Otwarcie tężni na Ostrogu odbyło się 7 kwietnia 2024 roku. Podczas uroczystości mieszkańcy mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez jednostki miejskie, takich jak: Arboretum Bramy Morawskiej, Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności, Raciborskie Centrum Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na spragnionych czekała pyszna woda raciborzanka.

Zielone Płuca Ostroga

Budowa tężni na Ostrogu jest jednym z etapów realizacji projektu "Zielone Płuca Ostroga". Celem tego projektu jest stworzenie w tej dzielnicy Raciborza nowoczesnej przestrzeni rekreacyjnej z licznymi terenami zielonymi.

Komentarze

Dodaj komentarz