Sportowy weekend w Rybniku (11-12 maja)

W najbliższy weekend, po krótkiej przerwie, na ligowe boiska wrócą piłkarki TS ROW-u i bejsboliści Silesii. W niedzielę zainaugurowane zostanie Biegowe Grand Prix Rybnika. Biegacze z Rybnika i okolic będą rywalizować w Biegu Wiosny. Na stronie MOSiR-u można się zapisać na kilka imprez sportowo-rekreacyjnych, m.in. na Bajtel na kole, Otwarty Trening OCR, czy rajd kolarski. 


BASEBALL – EKSTRALIGA  
Silesia Rybnik kontynuuje walkę w ekstralidze. Jak do tej pory bejsboliści z Rybnika mają na koncie porażki z ekipą z Władysławowa i zwycięstwa nad katowiczanami. W najbliższą niedzielę rybniczanie zagrają z Barons Wrocław. Tradycyjnie już rozegrane zostaną dwa mecze, pierwszy o 11:00, drugi o 14:00. 

Silesia Rybnik – Barons Wrocław 
Miejsce: boisko bejsbolowe, ul. Partyzantów 
Termin: niedziela, 12 maja godz. 11:00 i 14:00


PIŁKA NOŻNA KOBIET – II LIGA  
Zespół TS ROW w drugoligowych rozgrywkach, jak do tej pory, był reprezentowany przez drużyną złożoną z juniorek i młodziczek. Seniorki w tym czasie walczyły w futsalowej ekstralidze, ostatecznie zdobywając brązowy medal. W sobotę, 11 maja doświadczone zawodniczki TS ROW-u będą mogły już zagrać na trawie i powalczyć o pierwszą wygraną w 2024 roku.     

TS ROW Rybnik – Dąb Zabierzów Bocheński
Miejsce: boisko w Kamieniu    
Termin: sobota, 11 maja    
Start: godz. 13:00


REKRACJA – BIEGOWE GRAND PRIX RYBNIKA 
W niedzielę, 12 maja zainaugurowane zostanie Biegowe Grand Prix Rybnika. Miłośnicy biegania spotkają się podczas Biegu Wiosny. Od 10:30 rozpoczną się biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1000 metrów. O 13:00 dorośli wyruszą na trasę o długości 5 km. Jest możliwość zapisania się na to wydarzenie w dniu imprezy – biuro zawodów rusza o godz. 8:30. Przypomnijmy, że oprócz Biegu Wiosny w skład BGPR wchodzą: Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme i Bieg Barbórkowy. 

Bieg Wiosny 2024
Miejsce: biuro zawodów w hali lodowiska przy ul. Gliwickiej     
Termin: niedziela, 12 maja    
Start: godz. 10:30


PIŁKA NOŻNA – KLASA A, B, C
W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Boguszowic, Niedobczyc, Ochojca, Chwałowic, Kamienia i Wielopola. 

Klasa A, grupa: Rybnik
Górnik Boguszowice – Polonia Niewiadom sobota, 11 maja godz. 17:00
Rymer Rybnik – MKS 32 Radziejów sobota, 11 maja godz. 17:00
Płomień Ochojec – Wicher Wilchwy niedziela, 12 maja godz. 17:00

Klasa B, grupa Rybnik 
Pierwszy Chwałowice – Sokół Chwałęcice sobota, 11 maja godz. 7:00
KP Kamień – Dąb Dębieńsko, 12 maja godz. 17:00

Klasa C, grupa Rybnik
KS Wielopole – Polaris Żory sobota, 11 maja godz. 17:00
Płomień II Ochojec – KP II Kamień sobota, 11 maja godz. 17:00


REKRACJA – ZAPISY 
Edyta Czyżewska Eventy Turystyka i Usługi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku zapraszają kolejną górką rajzę. Tym razem trasa wiedzie przez Beskid Śląsko-Morawski. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Górska Rajza 2024
Miejsce: Czechy – Łysa Hora, Ostrawice
Termin: sobota, 25 maj  
Start: godz. 7:00


REKRACJA – ZAPISY 
Rybnicki MOSiR wprowadził możliwość zapisania się już teraz na wszystkie biegi składające się na kolejną edycję Biegowego Grand Prix Rybnika. Chodzi o Bieg Wiosny, Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme i Bieg Barbórkowy. Zapisy na 
www.mosir.rybnik.pl. 

Biegowe Grand Prix Rybnika
Miejsce: Rybnik
Termin: Biegowe Grand Prix Rybnika 2024

UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.  
 

Komentarze

Dodaj komentarz