Paweł Wengerski / TS ROW

Zespół TS ROW w drugoligowych rozgrywkach, jak do tej pory, był reprezentowany przez drużyną złożoną z juniorek i młodziczek. Seniorki w tym czasie walczyły w futsalowej ekstralidze, ostatecznie zdobywając brązowy medal. W sobotę, 11 maja doświadczone zawodniczki TS ROW-u mogły już zagrać na trawie i powalczyć o pierwszą wygraną w 2024 roku.
Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które kontrolowały przebieg wydarzeń na murawie. Zostały za to nagrodzone w 20. minucie, kiedy to Renata Mróz pokonała bramkarkę gospodyń. Siedem minut później było już 2:0, a na listę strzelców wpisała się Karolina Nowakowska. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobyła Judyta Brzychcy i miejscowe mogły realnie myśleć o odwróceniu losów tej rywalizacji.
Po zmianie stron piłkarki z Zabierzowa Bocheńskiego szybko podwyższyły prowadzenie. Katarzyna Kozak wykorzystała prawo korzyści po faulu na jej koleżance i sprytnym strzałem umieściła piłkę w siatce. W 52. minucie, po składnej akcji, na 3:2 strzeliła Agata Sobkowicz. W końcówce meczu rybniczanki mocno przycisnęły swoje rywalki, ale ich starania nie zakończyły się sukcesem i ostatecznie musiały się pogodzić z porażką.
O kolejne ligowe punkty zespół z Rybnika powalczy w sobotę, 18 maja. Wtedy to na boisku w Rybniku-Kamieniu zmierzy się z ekipą PTC Pabianice. Początek meczu o godz. 13:00.

PO MECZU POWIEDZIAŁA
Agata Sobkowicz, zawodniczka TS ROW
Nie byłyśmy słabszą drużyną w tym spotkaniu, ale zabrakło nam też argumentów, aby wywalczyć punkty. Miałyśmy swoje sytuacje do zdobycia bramek, które wynikały z lepszych momentów gry, jednocześnie miałyśmy zbyt dużo strat i to zdecydowało o naszej porażce. Zabrakło komunikacji między nami, a także chęci wzięcia odpowiedzialności za grę. Wydaje mi się także, że zbyt często odsuwałyśmy się od zawodniczek, musimy grać zdecydowanie ostrzej. Jeżeli chodzi o łączenie futsalu i gry na trawie, to mam nadzieję, że w przyszłości dojdzie do profesjonalizacji i te dwie, w moim odczucie inne dyscypliny sportu, nie będą łączone. Po tak ciężkim sezonie futsalowym jaki za nami, nie jest łatwo wrócić na trawę. Oczywiście ten sezon dokończymy w pełnym składzie, tzn. z zawodniczkami, które grały w ekstralidze futsalu.

TS ROW Rybnik – Dąb Zabierzów Bocheński 2:3 (1:2)
Bramki: Judyta Brzychcy (38.), Agata Sobkowicz (52.) – Renata Mróz (20.), Karolina Nowakowska (27.), Katarzyna Kozak (47.)
TS ROW: Patrycja Sztwiertnia, Katarzyna Jasińska, Katarzyna Rozmus, Marlena Jaszyk, Emilia Bryłka, Judyta Brzychcy, Blanka Cyganek, Oliwia Kania (72. Wiktoria Sobczyk), Julia Kogut, Maja Stopka, Agata Sobkowicz.