Bieg Wiosny 2024, czyli Rybnik znowu biegał [ZDJĘCIA, KOMENTARZE]

W niedzielę, 12 maja zainaugurowano Biegowe Grand Prix Rybnika 2024. Miłośnicy biegania spotkali się w okolicy Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego Ruda podczas 17. edycji Biegu Wiosny. O 10:30 rozpoczęły się biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1000 metrów. O 13:00 dorośli wyruszyli na trasę o długości 5 km. –  Cieszymy się, że podobnie jak w latach ubiegłych nasze biegi cieszą się tak dużą popularnością. Limity szybko się zapełniają, a z roku na rok coraz więcej rybniczan zalicza cały cykl Biegowego Grand Prix. Mam nadzieję, że w tym roku pobijemy rekord, ponieważ postanowiliśmy, że Kamień Extreme będzie mniej extreme, a bardziej biegowy. To ukłon w stronę biegaczy, którzy zgłaszali takie właśnie sugestie – powiedziała Wiktoria Wistuba, odpowiedzialna za organizację biegów z ramienia rybnickiego MOSiR-u. W tegorocznym Biegu Wiosny wystartowało w sumie 673 małych i dużych biegaczy. W biegu głównym najszybszy był Marcin Ciepłak, a wśród kobiet Joanna Griman. 
Przypomnijmy, że oprócz Biegu Wiosny w skład BGPR wchodzą: PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme i Bieg Barbórkowy. 

PO ZAWODACH POWIEDZIELI 
Joanna Griman, 1. miejsce open kobiet

Pogoda do biegania była bardzo fajna, nie odczuwało się ciepła, ale było przyjemnie. Biegło mi się bardzo dobrze, chociaż sama trasa dała w kość. Wbrew pozorom bieganie po trawie jest męczące, do tego było dużo kręcenia. W tym roku chcę wystąpić we wszystkich, rybnickich biegach, tym bardziej, że na Kamień Extreme przeszkody mają być tylko naturalne. Postanowiłam więc ponownie spróbować. Generalnie teraz sezon trwa już na całego. Osobiście w okresie zimowym odpuszczam sobie starty, skupiam się na przygotowaniach. Później jednak biegów jest bardzo dużo.  Najwięcej w maju. Dlatego ważne, aby dobrze być przygotowanym do całego sezonu, żeby wygrywać biegi w Rybniku naprawdę trzeba mocno trenować. 

Marcin Ciepłak, 1. miejsce open mężczyzn 
Od kilku lat w końcu przepracowałem okres zimowy, może nie do końca tak jakbym chciał, ale z tego będzie się dało już biegać. Jest więc pozytywnie. Jeżeli chodzi o dzisiejszy bieg to było kręto i grząsko. Nie będę ukrywał, że bardziej podobała mi się ubiegłoroczna trasa na Ignacym, chociaż była dużo trudniejsza. Ja lubię biegać u siebie, zawsze mocno nastawiam się na rybnickie biegi. Pamiętam początki biegania w Rybniku, kiedyś w Biegu Barbórkowym startowało nas kilkunastu. Teraz w każdym z biegów Rybnickiego Grand Prix jest nas mnóstwo. Dlatego tak szybko wypełniają się limity. Wiadomo, że w dużych maratonach ogólnopolskich frekwencję robią biegacze z całego kraju, ale w biegach regionalnych to mieszkańcu poszczególnych miast zapełniają głównie listy startowe. U nas wygląda to bardzo dobrze i trzeba się z tego cieszyć. 

Bieg Wiosny 2024 – wyniki 
Kobiety open:

1. Joanna Griman 19:31
2. Michalina Janowska 21:32
3. Monika Bielińska 21:36

Mężczyźni open:
1. Marcin Ciepłak 16:55
2. Damian Dróżdż 17:02
3. Jarosław Kożdoń 17:09

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz