Sportowy weekend w Rybniku (18-19.05)

W najbliższy weekend sporo będzie się działo na obiektach sportowych w Rybniku. W piątek o ligowe punkty powalczą piłkarze ROW-u 1964, w sobotę piłkarki TS ROW-u. W niedzielę na tor wyjadą żużlowcy, a w meczach derbowych zaprezentują się bejsboliści Silesii. Przez cały weekend w boguszowickiej hali królować będzie Taekwon-do. W Kamieniu odbędzie się otwarty trening OCR. Na stronie MOSiR-u można się zapisać na kilka imprez sportowo-rekreacyjnych, m.in. na Bajtel na kole, Otwarty Trening OCR, czy rajd kolarski. 


ŻUŻEL – I LIGA 
Żużlowcy z Rybnika jak do tej pory są niepokonani w bieżącej kampanii na zapleczu ekstraligi. Podobnie jak ich niedzielny rywal, czyli Wilki z Krosna. Rywalizacja pomiędzy tymi ekipami zapowiada się więc ekscytująco. Początek o godz. 14:00. 

KS ROW Rybnik – Wilki Krosno
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: niedziela, 19 maja
Start: godz. 14:00


BASEBALL – EKSTRALIGA  
Silesia Rybnik rozegra kolejny mecz w bejsbolowej ekstralidze. Tym razem rybniczanie zmierzą się w starciu derbowym z Gepardami Żory i będą faworytem tej potyczki. Silesia do tej pory wygrała cztery mecze i jeden przegrała. Żorzanie mają na koncie sześć porażek. Na boisku w Rybniku rozegrane zostaną dwa mecz, pierwszy o 11:00, drugi 30 minut po zakończeniu pierwszego. 

Silesia Rybnik – Gepardy Żory 
Miejsce: boisko bejsbolowe, ul. Partyzantów 
Termin: niedziela, 19 maja godz. 11:00 i 14:00


PIŁKA NOŻNA KOBIET – II LIGA  
Piłkarki TS ROW w rundzie wiosennej jeszcze nie zdobyły punktu i mocno osunęły się w ligowej tabeli. Idealną okazją do zmiany tej tendencji będzie sobotnia potyczka z ekipą PTC Pabianice, która jest ostatnia w ligowej tabeli. Mecz tradycyjnie zostanie rozegrany na boisku w Rybniku-Kamieniu. 

TS ROW Rybnik – PTC Pabianice
Miejsce: boisko w Kamieniu    
Termin: sobota, 18 maja    
Start: godz. 13:00


PIŁKA NOŻNA – IV LIGA  
ROW 1964 Rybnika w ostatnich tygodniach ma problemy z regularnym zdobywaniem punków i poważnie zamieszał się w walkę o ligowy byt. Każdy punkt dla podopiecznych Dawida Jóźwiaka jest na wagę złota. W piątek rybniczanie powalczą z Polonią Łaziska Górne i nie będą faworytem tej potyczki. Kibice Zielono-Czarnych liczą jednak na niespodziankę.  

ROW 1964 Rybnik – Polonia Łaziska Górne
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: piątek, 17 maja   
Start: godz. 18:00


SPORTY WALKI – TAEKWON-DO  
W boguszowickiej hali odbędą się XXXVII Mistrzostwa Polski Seniorów i XI Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych i Weteranów. Organizatorem zawodów jest RCSW Fighter. Na zawody w dniach 18-19.05 oraz Galę Finałową, która odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00 – bilety dostępne tylko w siedzibie klubu. 

Mistrzostwa Polski w Taekwon-do  
Miejsce: hala sportowa w Rybniku-Boguszowicach 
Termin: piątek – niedziela, 17–19 maja   
Start: godz. 11:00


REKREACJA – OCR
Igor Fojcik oraz Dawid Jarząbek – zawodnik i trener OCR serdecznie zapraszają do Ośrodek w Kamieniu na otwarty trening na torze OCR100, który poprowadzą instruktorzy Fit&More. Wstęp wolny. 

Otwarty trening OCR
Miejsce: ośrodek w Kamieniu  
Termin: niedziela, 19 maja   
Start: godz. 11:00


PIŁKA NOŻNA – KLASA A, B, C
W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Niedobczyc, Radziejowa, Niewiadomia, Orzepowic, Grabowni, Chwałęcic, Gotartowic, Ochojca i Kamienia. 

Klasa A, grupa: Rybnik
Rymer Rybnik – Borowik Szczejkowice sobota, 18 maja godz. 17:00
MKS 32 Radziejów – Płomień Ochojec sobota, 18 maja godz. 17:00
Polonia Niewiadom – Naprzód Rydułtowy sobota, 18 maja godz. 17:00
Zuch Orzepowice – Jedność Jejkowice 1sobota, 18 maja godz. 17:00

Klasa B, grupa Rybnik 
Jedność Grabownia – Gwiazda Skrzyszów sobota, 18 maja godz. 17:00
Sokół Chwałęcice – KS Szczerbice sobota, 18 maja godz. 17:00
Sygnały Gotartowice – KP Kamień niedziela, 19 maja godz. 17:00

Klasa C, grupa Rybnik
Płomień II Ochojec – Górnik II Radlin niedziela, 19 maja godz. 17:00
KP II Kamień – Rapid Wodzisław Śląski 1niedziela, 19 maja godz. 19:00


REKRACJA – ZAPISY 
Edyta Czyżewska Eventy Turystyka i Usługi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku zapraszają kolejną górką rajzę. Tym razem trasa wiedzie przez Beskid Śląsko-Morawski. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Górska Rajza 2024
Miejsce: Czechy – Łysa Hora, Ostrawice
Termin: sobota, 25 maj  
Start: godz. 7:00


UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.  
 

Komentarze

Dodaj komentarz