KPP Wodzisław Śląski
KPP Wodzisław Śląski

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj 19 maja około godz. 22.00, na przejściu dla pieszych przy ul. Św. Wawrzyńca. 75-letni mieszkaniec miasta został śmiertelnie potrącony przez 37-letniego kierowcę peugeota, który znajdował się pod silnym wpływem alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Został on zatrzymany przez policjantów, a na miejscu zdarzenia pracowali śledczy pod nadzorem prokuratora.

W tej sprawie wszczęto śledztwo, a 37-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia.

- Apelujemy do pieszych o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania. Nie zawsze należy zakładać, że kierowca nas widzi. Jeżeli zauważamy, że nie wyhamowuje on swojego pojazdu, zatrzymajmy się przed przejściem. Kierowcom przypominamy natomiast o odpowiedzialnym zachowaniu i szczególnym zwiększeniu koncentracji przed zbliżaniem się do każdego przejścia dla pieszych, zwłaszcza tych bez sygnalizacji świetlnej. Pamiętajmy też, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zwracamy się również do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących! - apeluje aspirant sztabowy Małgorzata Koniarska.

Komentarze

Dodaj komentarz