KMP Rybnik
KMP Rybnik

Do wypadku doszło w poniedziałek, 20 maja około godziny 19.20. Jak ustalili śledczy, kierujący Oplem 21-latek, wykonując manewr skrętu w lewo na parking, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu z przeciwnego kierunku 17-letniemu motocykliście. W wyniku zderzenia motocykl uderzył w ogrodzenie posesji oraz zaparkowany pojazd. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Z uwagi na dziwne zachowanie kierującego Oplem, policjanci oprócz standardowego badania stanu trzeźwości przeprowadzili również badanie narkotesterem. Jak informuje rzecznik KMP w Rybniku, st. asp. Bogusława Kobeszko, tester wykrył w jego ślinie śladowe ilości amfetaminy i metaamfetaminy. Dodatkowo pobrano mu krew do dalszych badań. Okazało się również, że kierujący motocyklem nie posiadał uprawnień do kierowania.

- Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji - apeluje st. asp. Bogusława Kobeszko.

Komentarze

Dodaj komentarz